7. května 2011 18:08 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Pohoda i při focení šampionů. Frolík přišel o helmu

Česká reprezentace na oficální týmové fotografii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká reprezentace na oficální týmové fotografii. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA Uvolněná atmosféra, vtípky a legrácky provázely začátek sobotního tréninku české hokejové reprezentace na mistrovství světa v Bratislavě. Národní tým absolvoval povinné fotografování pro potřeby Mezinárodní hokejové federace a po jeho skončení došlo i na žertíky. Nejvíce je "odskákal" Michael Frolík, kterému se nejprve "zatoulala" rukavice a následně mu zmizela přilba.

"Nevím, kam se poděla. Někdo si ze mě udělal srandu. Věděl jsem, že jsem si ji přinesl, ale najednou byla pryč," usmíval se již po tréninku Frolík. Zatímco rukavici našel hned za jednou z branek, na přilbu si musel počkat delší dobu. Nejprve nechal maséry prohledat prostory kolem střídaček, na kterých se hráči převlékali do tréninkových dresů.

Poté jednoho z nich poslal do kabiny, ale mezitím mu přilbu přinesl asistent trenéra Josef Paleček. "Musím najít toho, kdo to udělal, abych mu ty žertíky vrátil," tvrdil útočník Chicaga. O jménech "škůdců" měl ale jasno. "Pár jmen mě napadá. Budu muset zjistit, kdo to byl a vyřídit si to s nimi. Budu se snažit jim to vrátit," uvedl odhodlaně, ale v dobrém rozpoložení.

Hlavními kandidáty byli další členové "kladenské mafie", tedy odchovanci kladenského hokeje. "Určitě v tom bude mít prsty Voras (Jakub Voráček) nebo Ondra Pavelec," předpokládal. Frolík si užil i samotné fotografování, musel jej dokonce "umravňovat" fotograf i starší hráči. "Byl jsem blbě natočenej, trošku moc bokem. Byla to sranda, nálada je uvolněná. S Vorasem jsme se tam trošku pošťuchovali, my se pošťuchujeme pořád. To k tomu patří," smál se.

Na rozdíl od svého kamaráda Voráčka ale přímo v dějišti mistrovství nevyrazil ke kadeřníkovi. "Je pravda, že jsem už u holiče dlouho nebyl a už to trošku potřebuju. Ale nebyl moc čas. Já bych tam navíc strávil asi delší dobu než kluci," řekl Frolík.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.