Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Poprad se zabydluje v KHL a získává respekt

Sport

  10:25
UFA (Rusko) - Hokejový klub Lev Poprad se pomalu zabydluje v Kontinentální lize a daří se mu postupně získávat i respekt soupeřů. Po vítězství nad favorizovanou Kazaní dokázal slovenský tým uspět i v Nižněkamsku, svěřenci trenéra Radima Rulíka si přivykli tempu druhé nejlepší hokejové soutěže světa, ale také se již aklimatizovali na náročné cestování, které s sebou působení v KHL přináší.

HC Lev Poprad (Václav Nedorost). foto: www.hclev.eu

Vzhledem ke slovenské základně se mužstvo při cestě na každé venkovní utkání přesouvá do jiného časového pásma. Například v Ufě, kde jsou hráči nyní, je o čtyři hodiny více než v Čechách nebo na Slovensku. Když hokejisté usedali k obědu, v Popradu se ve většině domácností snídalo.

Kuriózní situace pak nastane po dnešním závěrečném zápase "venkovní" série proti Salavatu Julajev. "Nasedneme do letadla pět minut před půlnocí a pět minut po ní už budeme dosedat na popradské letiště. Alespoň na papíře to takhle napsané vypadá hezky, ve skutečnosti je ale nutné připočíst ty zmiňované čtyři hodiny," konstatoval manažer Lvů Alexander Zajcev.

Popradští dělají maximum, aby se hráči s časovým posunem vyrovnali. "Ve městě, kde hrajeme, jsme již o den dříve, a můžeme se tak snáze přizpůsobit. Důležité je vhodně regulovat spánek," vysvětlil týmový manažer Jaroslav Zídek.

Po zápase se pokoušejí rychle usnout v letadle

Je proto obvyklé, že se většina hráčů ihned po zápase pokouší usnout v letadle. Podmínky pro to mají vynikající - v Boenigu 737-400, speciálu od Holidays Czech Airlines, je přes 160 míst, na každého hráče tak vychází až tři sedačky. "To oceňují zejména vysocí a robustní hráči, největší radost měl asi Vlado Mihálik," prozradil Zídek. Slovenský obránce, který v minulosti odehrál 15 zápasů v NHL za Tampu, měří 203 cm.

Boenig má i další výhody - oproti jiným strojům není třeba při přeletech speciální zastávka na tankování, díky čemuž ušetří tým při cestování další čas. Pozitivem je také česká posádka klubového letadla. "Na zápasech venku jsou našimi největšími fanoušky, je příjemné slyšet na střídačce povzbuzování v češtině. Již brzy ale nabídneme možnost vycestovat s týmem na venkovní zápasy i našim fanouškům, a tak věřím, že získáme v hledišti ještě větší podporu," těšil se Zídek.

Největší extrém v cestování čeká na Lvy začátkem ledna, kdy se vypraví k utkání přes sedm časových pásem do Chabarovsku. "Tam uděláme výjimku a poletíme až v den utkání. Přiletíme, odehrajeme zápas a po něm hned nasedneme do letadla a odletíme do Moskvy," dodal Zídek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!