10. května 2011 9:57, aktualizováno  18:44 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Průcha je v pořádku, Havlátův start je pravděpodobný

Český hokejista Petr Průcha nejdříve otevřel skóre v utkání proti Německu, ale pak odešel z ledu s nateklým krkem  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český hokejista Petr Průcha nejdříve otevřel skóre v utkání proti Německu, ale pak odešel z ledu s nateklým krkem | foto: ČTK

BRATISLAVA Až ve středu, v den čtvrtfinálového zápasu na hokejovém mistrovství světa, se rozhodne, zda bude v sestavě českého týmu útočník Martin Havlát, který má problémy s naraženým ramenem. Petr Průcha, jenž také nedohrál pondělní utkání proti Německu, je v pořádku a proti USA bude připraven nastoupit. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí reprezentace Jan Černý.

Havlát i Průcha se zranili ve třetí třetině souboje s Německem a po jeho skončení putovali do nemocnice na vyšetření. Průcha odstoupil po zásahu pukem do krku, Havlát si poranil při střetu u mantinelu levé rameno. Lékař týmu Radomír Holibka po dnešním tréninku prohlásil, že Průcha bude připraven zasáhnout do čtvrtfinále, a šance u Havláta zvýšil z pondělních padesáti na osmdesát procent.

Více o MS v ledním hokeji:

Speciál o šampionátu najdete ZDE.

"Petrovi Průchovi jsme včera dali protiotokovou léčbu, protože utrpěl zhmoždění hrtanu, měl dechové potíže a pocit překážky v oblasti dýchacích cest v rámci otoku, který tam nastal," řekl Holibka. "Zaléčili jsme to bezprostředně v šatně, pak jsme s ním odjeli na vyšetření na CT, abychom vyloučili nějakou trhlinu v hrtanu nebo zlomeninu chrupavky v hrtanu. To se všechno vyloučilo."

Dnešní trénink absolvoval Průcha bez potíží. "Měl i ORL vyšetření, to taky dopadlo dobře. Takže má zhmoždění hrtanu a přední části krku. Má tam dneska takovou oděrku a otok měkkých tkání, kývačů hlavy. Jsou docela na ústupu, myslím, že jeho stav bude dobrý," doplnil lékař českého týmu.

Zraněný Havlát.

Havlát naopak dnešní trénink vynechal. "Utrpěl zhmoždění ramenního kloubu a měl zhmožděný také ramenní sval. Netrénoval, protože to měl bolestivé. Nevěřil tomu," doplnil Holibka. "Pokud tomu nebude stoprocentně věřit, tak hrát nebude, ale když to bude dobré a domluví se s námi a s trenérem, tak bychom ho nasadili. Není to ani čtyřiadvacet hodin od úrazu a stav se zlepšuje. Bude záležet na něm, z našeho hlediska tam není nic, že by si to mohl zhoršit." Havlát také večer absolvoval vyšetření v nemocnici. "Dělali jsme mu magnetickou rezonanci, která neprokázala nic závažnějšího než zhmoždění svalu. Má také protiotokovou a protizánětlivou léčbu. Je v péči fyzioterapeuta. Cítí se lépe, pracoval s ním celé dopoledne Michal Truc," doplnil Holibka.

Naplno byl v přípravě také útočník Milan Michálek, který proti Rusku utrpěl po zákroku Jevgenije Arťuchina zhmoždění krční páteře a v pondělí proti Německu nehrál. "Bolesti páteře ustoupily. Cítí se dobře a dneska ráno přišel, že je zcela bez potíží. Věnoval se mu Michal Truc. Trénoval a říkal, že je to v pohodě," dodal Holibka.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ ASISTENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz