9. května 2011 23:26 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Start zraněných útočníků Havláta a Průchy na MS je ohrožen

Zraněný Petr Průcha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zraněný Petr Průcha. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA Start hokejových útočníků Martina Havláta a Petra Průchy v dalším programu mistrovství světa je nejistý. Oba nedohráli zápas proti Německu, který český tým vyhrál 5:2, a po jeho skončení odjeli na vyšetření do nemocnice. Podle lékaře týmu Radomíra Holibky je šance, že zasáhnou do středečního čtvrtfinálového duelu proti USA, padesátiprocentní.

VÍCE O HOKEJOVÉM MS:

Průcha odstoupil ze zápasu po zásahu pukem do krku, Havlát si poranil při střetu u mantinelu levé rameno. "Momentálně se nedá říci, zda budou schopni v dalším zápase nastoupit. U obou je to padesát na padesát. Všechno nám ukáže rentgen, vyšetření na magnetické rezonanci," řekl Holibka novinářům.

Oba čeští hráči mají na zraněných místech silné zhmožděniny a otoky. "Mohou do zítřka odeznít a mohou se cítit lépe, také ale mohou být bolestivá tak silně, že jim to znemožní pokračovat v dalším utkání," uvedl lékař reprezentačního týmu.

Zraněný Havlát.

Průcha odstoupil ze zápasu jako první, po zásahu pukem do krku se mu špatně dýchalo. "Dostal protiotokovou léčbu a trochu se mu ulevilo," řekl Holibka.

Havlát má zhmožděný ramenní koub, nedošlo ale k vykloubení. "Je to ale výrazně bolestivé. Na zevní a přední straně má velký otok," popsal lékař problémy elitního útočníka týmu. Jedinou pozitivní zprávou je fakt, že Havlát měl v minulosti problémy s druhým ramenem.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
STAŇ SE TÍM NEJLEPŠÍM IT RECRUITEREM

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 40 000 Kč