4. října 2011 16:50 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Rivalové pomohou pozůstalým po tragédii

Sidney Crosby a Alex Ovečkin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sidney Crosby a Alex Ovečkin. | foto: Reprofoto

Na ledě velcí rivalové. Letecká tragédie v Jaroslavli, při niž zahynuli i tři čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček, ale hokejové týmy z Pittsburghu a Washingtonu spojila. Mezi zesnulými měli hráči Penguins i Capitals spoustu přátel. Proto po vzájemném utkání 13. října půjdou do akce dresy a výtěžek z nich bude poslán na konta pozůstalých.

Na dresech Pittsburghu a Washingtonu budou také našitá loga Lokomotivu. Poté budou vydraženy na oficiálních stránkách soutěže NHL.com. Navíc manželky a přítelkyně hráčů budou prodávat náramky a tržba půjde rovněž na konta pozůstalých.

"Při zápase to bude tvrdý boj, ale mimo led jsme všichni součástí jedné rodiny - té hokejové," řekl pro klubový web generální manažer Penguins Ray Shero. "Všichni z nás byli tragédií zasaženi. A myslíme si, že vzájemný zápas 13. října bude jedinečnou příležitostí pro naše týmy, abychom spolupracovali a vybrali peníze pro děti a rodiny zesnulých hráčů."

Ceremoniál při úvodním vhazování obstarají Rusové Jevgenij Malkin a Alexander Ovečkin.

"Žéňa (Malkin) znal hráče z Jaroslavle a jejich příbuzné. Aukce dresů je skvělá věc," uzavřel kapitán Tučňáků Sidney Crosby.