Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rozzlobený Vlasák: Šulc? Chová se arogantně a nedá se mu věřit

Sport

  23:22
PLZEŇ - Hokejisté Plzně krátce po rozhodnutí ředitele extraligy Stanislava Šulce o odečtení 19 bodů v kauze špatných registrací zdolali rovněž potrestané Kladno 3:2 a alespoň trochu si vylepšili náladu. Západočeši si polepšili na 16 bodů, ale na pozice pro play off mají třináctibodové manko.

Tomáš Vlasák. foto: ČTK

"Každý hráč to bere jinak. Třeba zámořští hráči to v povaze nemají. Ti hrají pořád naplno. Na ostatních to určitě bylo na začátku zápasu patrné," uvedl trenér Indiánů Marian Jelínek. "Teď by bylo pro nás stejným úspěchem dostat se do desítky, jako vyhrát titul," prohlásil kouč.

DÁLE ČTĚTE

"Nesmíme brečet. Musíme si najít novou výzvu. Máme v kabině mistry světa a hráče se spoustou zápasů v NHL. Teď je tu pro ně ale úplně nová situace. Je to v extralize historická kauza, a tak k tomu musíme přistupovat. Můžeme na sebe upozornit tím, že se nevzdáme. To může být naše motivace," burcuje hráče kouč.

Nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Vlasák neskrýval přes výhru nad Kladnem rozčarování z odebrání bodů. Hrát za takových okolností bylo pro hokejisty složité. "Nic příjemného to pro nás nebylo. V první třetině to na nás leželo. Pak jsme si to v kabině vysvětlili a zápas ubojovali. Nebylo to nic hezkého, ale výhra je pro nás v současné situaci důležitá," řekl pětatřicetiletý útočník.

Vlasák považuje za spoluviníka celé kauzy ředitele extraligy Šulce. "Je to pro mě nedůvěryhodná osoba. Sledoval jsem poctivě jeho rozhovory do novin a každý den v nich říkal něco jiného. Jen od sebe odhazuje odpovědnost a chová se až příliš arogantně. Pro mě je zbytečné s jeho osobou ztrácet čas," prohlásil trojnásobný mistr světa.

Vlasák dává jeden ze svých gólů.

Hráč se zkušenostmi ze všech velkých evropských soutěží a NHL přiznává, že chybu v registracích udělal také plzeňský klub. "(Ředitel klubu) Jarda Zavoral jasně řekl, že se udělala chyba a složil funkci. Je mi ho samozřejmě líto. Známe se spoustu let, ale prostě to vyřešil charakterně. To samé měl udělat pan Šulc. Ten se ale bude držet svého místa zuby nehty," nebral si Vlasák servítky.

"Všichni hráči z ostatních klubů, se kterými jsem mluvil, mi řekli, že je to vůči nám neadekvátní trest. I podle nich by se za to měly rozdat pokuty. Nikdo z činovníků ostatních klubů se ale na posledním jednání APK k celé kauze nevyjádřil. Neřeknou tam A, ani B. To pro mě nejsou osobnosti. Hází to na jednoho člověka - Šulce, který je loutka. Přitom ten to chtěl, co vím, už v minulosti složit, ale neudělal to," doplnil Vlasák.

Postavení Západočechů v tabulce není dobré. "Pokusíme se o nemožné a uvidíme, jak to dopadne. Může se stát cokoli, jak na ledě, tak i mimo něj. Každopádně se nevzdáváme," neztrácí autor jedenácti letošních branek naději na vylepšení dvanácté pozice. Naopak dnešní plzeňský soupeř Kladno chybu uznává a proti odečtu šesti bodů se nechce odvolávat. "To je Robin Hood Volf. Doufám, že Kladno zase spadne dolů. Bude ztrácet body a my naopak vyhrávat," opřel se Vlasák do ředitele Vagnerplastu Milana Volfa.

Kladno se dostalo z posledního místa o bod před Mladou Boleslav, která ztratila v kauze 22 bodů. "Je to klasické české 'vyčůránkovství.' My si necháme dát přes držku a stáhneme ocas. Stejně jsme poslední a spíš nám to pomůže. Ten člověk nemá, ani nechci říct co. Je to pro mě alibista a prospěchář. Nic jiného," uvedl Vlasák na adresu Volfa.

Autor: