Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Překvapení: Boleslav dala Šulce a spol. v lednu k soudu, klub to ale tajil

Sport

  16:31aktualizováno  17:24
PRAHA - Vše mělo zůstat pouze v rovině návrhu, kterým se budou zabývat. Ovšem nyní podle serveru hokej.cz vyšlo najevo, že hokejový klub z Mladé Boleslavi již v lednu poslal extraligu k soudu. Nejprve kvůli třímilionové pokutě za chybné licence, následně pro dvaadvacetibodový odečet v tabulce. "Byly od té doby dvě valné hromady, které se zástupci Boleslavi zúčastnili, ale nic neřekli," diví se šéf extraligy Stanislav Šulc.

Protest fanoušků Plzně a Mladé Boleslavi. foto: ČTK

Že je všemu konec? Nikoliv. Vedení extraligy sice v pondělí potvrdilo výsledky a konečnou tabulku základní části, ve středu se ale v kanceláři šéfa soutěže Stanislava Šulce objevila obálka od soudu. BK Mladá Boleslav se v lednu obrátila na soud, když nejprve napadla pokutu 3 miliony korun a následně i bodový odečet ve známé bodové aféře.

"Je to pro nás novinka, protože Boleslav nás o podobných záměrech neinformovala," řekl Šulc pro server hokej.cz, který o utajených krocích Středočechů informoval jako první. Ukázalo se, že vedení středočeského klubu se na soud obrátilo už 12. ledna kvůli pokutě 3 miliony korun, které Boleslav dostala za nesplnění licenčních podmínek před začátkem probíhajícího ročníku. Tuto žádost sice následně stáhli, ale místo ní poslali ještě týž den další žalobu. Ta se tentokrát týkala bodového odečtu.

Klub dokonce požadoval rozhodnutí o předběžném opatření, které by zastavilo rozjetou soutěž. Soud ale Boleslavi nevyhověl, poslední celek tabulky se následně odvolal. Nejpodivnější ale na celém procesu je fakt, že se v Boleslavi neobtěžovali o svých krocích informovat vedení extraligy. Šulc se o všem dozvěděl až ve středu, kdy mu přišlo vyrozumění soudu. A to od byly od ledna již dvě valné hromady Asociace profesionálních klubu (APK).

Protest fanoušků Plzně a Mladé Boleslavi.

"Přítomen jsem tam byl, ale podobné informace jsem k dispozici neměl. Tahle oblast náleží majiteli klubu panu Plachému, myslím, že je i logické, když si tyto záležitosti řeší sám," vysvětloval ředitel BK Mladá Boleslav Václav Hořejší překvapivý krok, že Boleslav zamířila k soudu bez vědomí APK, jejímž je členem. Šulc rozhodnutí soudu rozeslal na ostatní kluby, hořkost v něm ale zůstala.

"Vadí mi, že od první žádosti směrem k soudu proběhly dvě valné hromady a zástupce klubu na nich ani jednou nevystoupil a neoznámil, že Boleslav něco takového podniká. Boleslav první žalobu stáhla 1. února, hned ve stejný den podalala novou. Pan Hořejší nás v prosinci ve Velké Bíteši ujišťoval, jak situaci uklidní, teď nám nebyl schopen říci k věci půl slova. To nechápu. Právo Boleslavi obrátit se na soud nikdo neupírá. Ovšem byla by slušnost, aby se ostatních třináct klubů dozvědělo o věci během našeho jednání. Ne dodatečně, z oznámení od soudu," uzavírá Šulc.

Celá kauza ale určitě tímto nekončí. Čeho se ještě fanoušci dočkají?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!