Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další hokejová aféra: o všechny body může přijít vedoucí Třinec

Sport

  19:39aktualizováno  21:25
PRAHA - Vedení nejvyšší hokejové soutěže závažně chybovalo při přestupu jednoho z hráčů Třince. O údajně chybném ohlášení přestupu Martina Adamského z Plzně do Třince přinesla televize Nova. Podle televize může dosud první Třinec přijít o všechny získané body, neboť Adamský nastoupil do všech dvaačtyřiceti utkání. Odpočet bodů ale vyvrací Šulc, ředitel extraligy. V oficiálním prohlášení hází vinu na sebe.

Mladá Boleslav - Třinec (brankář Peter Hamerlík) foto: ČTK

Aféra o špatně zaregistrovaných přestupech už letošním ročníkem hokejové extraligy otřásla. V průběhu letošní sezony přišly tři týmy o několik bodů: Mladá Boleslav o 22, Plzeň o 19 a Kladno o šest.

VÍCE O PRVNÍ KAUZE S REGISTRACEMI

V případě Třince ale jde podle Novy o vážnější provinění, než došlo u potrestaných klubech. Podle serveru tn.cz také pochybil i ředitel extraligy Stanislav Šulc. Ten při přestupu Adamského z Plzně do Třince podepsal a schválil špatný dokument.

A Šulc své pochybení nevyvrátil... "Musím přiznat, že k záměně dokumentů mohlo dojít, někteří funkcionářiu rozdíl mezi nimi úplně nechápou. Stalo se nám to v minulosti několikrát. Jestli z tohoto případu chce někdo něco vyvozovat, pak jedině mé pochybení. Třinec se ničím neprovinil," uvedl Šulc na oficiálních internetových stránkách extraligy.

Stanislav Šulc.

V tomto "transferu" údajně došlo k záměně dvou dokumentů: "Ohlášení přestupu" a "Prohlášení o postoupení hráčské smlouvy". Ohlášení o přestupu se podepisuje, když už daný hráč nemá v žádném klubu smlouvu, ten druhý naopak v případě, když hráč je s nějakým klubem svázaný smlouvou.

V případě Adamského byl použit dokument Ohlášení přestupu, hráč ale neměl v Plzni platnou smlouvu, což je podle z výše zmíněných důvodů chybné. "K registraci přestupu došlo. Sice z jiného dokumentu, ale došlo," pro Novu poukázal na rozdíl obou kauz Ctibor Jech, prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK), řídícího orgánu extraligy. V první kauze, kdy klubům byly odebrány body, k registraci přestupu vůbec nedošlo.

Třinecký klub se ale v tiskovém prohlášení brání a tvrdí, že dokumenty nezaměnil. "Podle našich informací je vše naprosto v pořádku. Bylo to prověřováno v rámci prověřování všech smluv přestupu," tvrdí třinecký mluvčí Ivo Pullmann.

Jestli k pochybení došlo, rozhodne APK...

Anketa

Přijde Třinec o body?

Ano. 79
Ne. 180

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat