Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Rudá křídla vyhrála i podruhé

8:04
DETROIT - Český brankář Dominik Hašek dovedl ve druhém zápase prvního kola play off Západní konference NHL hokejisty Detroitu k vítězství 4:2 nad Nashvillem a Red Wings po domácích zápasech vedou v sérii 2:0.

Hokejista Nashvillu Alexander Radulov (vlevo) se raduje z gólu v brance Dominika Haška. foto: ČTK

Třiačtyřicetiletý gólman v utkání zaznamenal 25 úspěšných zásahů. Vítěznou branku si připsal po asistenci Jiřího Hudlera útočník Kris Draper, jehož nahrávka se odrazila od brusle obránce Zanona za záda brankáře Ellise.

Red Wings vs. Predators (video)

S přispěním gólu Romana Hamrlíka a asistence Tomáše Plekance zvítězili hráči Montrealu nad Bostonem 3:2 v prodloužení a rovněž se ujali v sérii vedení 2:0 na zápasy. Canadiens v utkání vedli po dvou třetinách 2:0, v třetím dějství však hosté srovnali i zásluhou premiérové trefy Davida Krejčího v play off. O letošní neporazitelnosti Montrealu v duelech s Bostonem a celkově desáté výhře v tomto ročníku rozhodl v 63. minutě v přesilové hře Alexej Kovaljov.

Canadiens vs. Bruins (video)

Obhájce titulu Anaheim podlehl na vlastním ledě Dallasu 2:5 a po dvou domácích duelech v sérii prohrává již 0:2. O vítězství rozhodli hokejisté Stars poslední třetině, ve které skórovali třikrát.

Výsledky - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

Montreal - Boston 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 19. Hamrlík, 22. S. Kosticyn, 63. Kovaljov (Plekanec) - 44. Schaefer, 50. Krejčí. Střely na branku: 31:39. Diváci: 21.273. Stav série: 2:0.

Západní konference - 2. zápasy:

Detroit - Nashville 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky: 3. McCarty, 21. Lidström, 25. Draper (Hudler), 51. Holmström - 23. Radulov (Erat, Židlický), 23. Tootoo. Dominik Hašek odchytal za Detroit celé utkání, obdržel dva góly z 27 střel, úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Střely na branku: 38:27. Diváci: 20.066. Stav série: 2:0.

Anaheim - Dallas 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Branky: 24. Selänne, 37. Moen - 7. Ribeiro, 22. Lehtinen, 46. Modano, 47. Richards, 55. Eriksson. Střely na branku: 22:30. Diváci: 17.181. Stav série: 0:2.