Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Růžička: 'Šestka' je pro mě výhodou, budeme bojovat do konce

Sport

  21:32
PRAHA - Do poslední možné chvíle chtějí hokejisté pražské Slavie bojovat o pozici mezi první šestkou, která by jim zajistila přímý postup do čtvrtfinále play off. Úterní výhrou 2:1 nad vedoucím Třincem udělali svěřenci kouče Vladimíra Růžičky první krok - před zbývajícími šesti zápasy 50. kola poskočili před České Budějovice a Pardubice o bod na průběžnou pátou příčku.

Sparta - Slavia (kouč Vladimír Růžička). foto: ČTK

"Pokud bychom z těch posledních tří kol udělali devět bodů, tak věřím, že bychom se tam mohli dostat. Ale i když uděláme devět bodů, Pardubice i České Budějovice to mají stále ve svých rukách, a když udělají všechny tři zápasy, tak stejně skončíme sedmí. Ale budeme o to bojovat až do konce," řekl Růžička novinářům na tiskové konferenci.

Slavii se v poslední době daří - bodovala už posedmé za sebou, přičemž z této série má na kontě šest výher. "Poslední zápasy před přestávkou jsme hráli velice dobře, skvěle bojujeme, máme výborného brankáře, Míra Kopřiva chytá úžasně. Doufám, že nám to vydrží a bojovnost s disciplínou bude v té hře i dál," přál si Růžička.

Růžička: Raději bych potrénoval, než hrál předkolo
Je však vůbec umístění v šestce výhodou? Není výjimkou, že tým rozjetý z předkola play off vyřadí mužstvo, které mělo herní pauzu. "Liga je strašně vyrovnaná i v zápasech, kdy hraje dvanácté mužstvo s prvním nebo druhým. Kdokoliv může porazit kohokoliv. Já bych však bral jako výhodu, kdybychom se dostali do té šestky, mohli trošku potrénovat a připravit se na to," prohlásil Růžička.

I kvůli tomu, aby se mu zranění hráči opět přidali k týmu. "Máme tři nebo čtyři zraněné hráče, které bychom do toho potřebovali zapojit. To by nám pomohlo. Ale nelze nijak spekulovat, máme ještě dva zápasy a nějak to dopadne," dodal Růžička.

Sparta - Slavia (kouč Vladimír Růžička).

Už nyní však může být s dlouhodobou částí spokojený. "Nezačali jsme tu sezonu doma moc dobře, dost zápasů jsme prohrávali, ale nevím, co se pak stalo, najednou se to zlomilo a máme doma poměrně dost vítězství. Jsem za to hrozně rád, že jsme tu začali vyhrávat. Jen doufám, že nám to vydrží až do konce sezony," věřil Růžička.

Pražané před Vánoci trochu změnili svou hru. Více se soustředí na bránění a čekají na rychlé protiútoky. "Je to však také o tom, že nesmíte dostat moc gólů. Na druhé straně pak věříme, že nějaký gól dáme. Když se podíváte na tabulku, tak sice moc gólů nedáváme, ale také jich moc nedostáváme." Slavia porazila lídra i se čtyřmi juniory v sestavě, dalším je navíc Dmitrij Jaškin, který věkově spadá ještě do staršího dorostu. "Dáváme mladým prostor a ti hráči skvěle bojují. Ti, kteří jsou zkušenější, tak to berou trochu na sebe a je to podpořené výborným brankářem," neopomněl Růžička znovu ocenit Kopřivův přínos pro tým.

Za pár let budeme hrát jako Třinec, dougá Růžička
Přiznal také zároveň, že ve hře přitom občas chybí hokejový um. "Třeba něco takového jako gól, který dal dnes Třinec, kdy si to dali do prázdné brány. My hrajeme trošku jinak, ale hráči na sobě dělají a mohou se vyhrát. Věřím, že za pár let budou třeba předvádět to samé, co teď předvádí Třinec," podotkl Růžička.

"Máme mužstvo, jaké máme, podle toho také musíme hrát takový hokej. Jsme však hodně nepříjemné mužstvo tím, že kluci hodně bojují, mnohdy je to třeba až na hranici faulu, ale my to jinak hrát nemůžeme. Když nám tam nepolezou kluci po čtyřech a nebudou tak bojovat, tak nemáme šanci. Když to budeme hrát z hokejky na hokejku, dostaneme sedmičku a půjdeme domů," uzavřel Růžička.

Autoři: ,