Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

S Pavelcem počítám na post jedničky, tvrdí Hadamczik

Sport

  13:15
PRAHA - O postu brankářské jednička na nadcházejícím mistrovství světa bude brzy jasno. Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik počítá, že šampionát odchytá Ondřej Pavelec. Jeho Winnipeg už totiž přišel o šanci postoupit do play off NHL.

Český brankář Winnipegu Jets Ondřej Pavelec foto: ČTK

"Ještě jsme s ním nemluvili, ale podle toho, jakou měl chuť hrát a co říkal, tak s ním počítám," řekl kouč Hadamczik novinářům po pátečním tréninku národního týmu v brněnské Kajot Areně.

Pavelec, který podával po slabším začátku sezony v zámoří skvělé výkony, se vyjadřoval, že pokud neprotlačí svůj tým do play-off, tak rád na šampionát dorazí.

ČTĚTE TAKÉ

Situace se mění pro trojici brankářů na soupisce pro České hry. Hadamczik ještě neprozradil, koho do Švédska nevezme. "To ještě uvidíme. V sobotu bude chytat Salák, pak se rozhodneme, kdo půjde do brány další," řekl kouč. Předpokládá se, že z týmu vypadne litvínovský Pavel Francouz. "Ale možnost, že by zůstal, tady je," potutelně se usmál Hadamczik.

I když se podle nepsaného hokejového pravidla vítězná sestava nemění, Hadamczik to udělat musí. Zbyněk Irgl totiž kvůli nemocným dutinám bere antibiotika a v prvním útoku vedle Hubáčka a Novotného ho nahradí Lukáš Kašpar.

"Není to vážné, ale je tam riziko, že by ho to mohlo potkat na mistrovství a nemohl by hrát, tak nemůžeme riskovat, aby zabíral místo zdravému hráči. Proto dostal antibiotika, rozhodneme se i podle výkonu dalších hráčů," řekl reprezentační trenér k Irglově účasti na šampionátu.

Nepravděpodobný je start obránce Zdeňka Kutláka. "Mluvil jsem s ním, dobral antibiotika a je oslabený. Nevidím to moc reálně," řekl Hadamczik.

Autor:

Prodej bytu 3kk, 50 m2
Prodej bytu 3kk, 50 m2

Generála Svobody, Liberec - Liberec XIII-Nové Pavlovice
3 250 000 Kč

Mohlo by vás zajímat