26. června 2014 14:38 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Se Lvem ještě není konec, říká šéf KHL. Může to být jen hra o peníze

Šéf KHL Alexander Medveděv (v saku uprostřed) na finále v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf KHL Alexander Medveděv (v saku uprostřed) na finále v Praze. | foto: MAFRA - Michal Šula

MOSKVA/PRAHA Pokud hokejový klub Lev Praha nesežene peníze, aby pokryl rozpočet na příští sezonu, tak vedení KHL, ve které hraje, ho finančně nepodpoří. Řekl to šéf soutěže Alexandr Medveděv. To je zřejmě další krok k tomu, aby tým, který před několika týdny hrál finále Kontinentální ligy, skončí.

Pohyb v KHL

HC Lev Praha není jediný, koho už v rozpisu příští sezony nejspíš nenajdete. Kvůli finančním problémům totiž skončil také slavný Spartak Moskva. Donbass Doněck zase nebude hrát kvůli vyhrocené politické situaci na Ukrajině. Tento úbytek vykompenzuje trojice nováčků - Jokerit Helsinky, Soči a Togliatti.

Že má klub finanční problémy přiznali šéfové Lva během středy, zároveň ale ve svém prohlášení napsali, že o dalším osudu klubu by mělo být jasno v pondělí 30. června. A stejně mluví pro ruskou agenturu ITAR-TASS i Medveděv, otec celoevropské KHL: "Jednání ohledně budoucnosti Lva v KHL pokračují. Rozhodně bych neřekl, že je konec. Počkejme na závěr tohoto týdne, pak bude v otázce Lva jasno."

Lev v minulé sezoně hospodařil s rozpočtem 750 milionů korun, ten se teď nedaří naplnit i proto, že plynařský gigant Gazprom -hlavní mecenáš KHL - přislíbil jen polovinu loňského přídělu. Zároveň je tu ale jistá naděje, že Lev může v Praze setrvat. "Stále to může být jen hra, kdo dostane z Moskvy víc peněz," citovala MF DNES zdroj, který je dobře informovaný o dění v KHL.

Klepiš opouští KHL

Jakub Klepiš bude působit ve švédském Färjestadu. Třicetiletý mistr světa z roku 2010 působil v posledních dvou sezonách ve Lvu Praha, ale tým opustil ještě před vyvrcholením finále Gagarinova poháru a zařadil se do přípravy české reprezentace na mistrovství světa v Minsku. Dvojnásobný vítěz KHL opouští soutěž po šesti letech.

Neurčitě pak mluví i Medveděv, který ještě před pár týdny chválil Lva za finále, které se odehrávalo v pražské O2 Areně. "Ano, situace ve Lvu je hodně vážná a nelze vyloučit, že nejhorší scénář bude nakonec opravdu zrealizován, ale zatím není vše ztraceno."

Vyloučil však, že by KHL živořícího Lva podpořila. "KHL se zajímá o své kluby, ale dotovat jejich roční rozpočty není v dnešní situaci možné."

Konec Lva už "zmobilizovala" část jeho fanoušků, kteří klubu a především hráčům vyjadřují podporu.

Robert Sára