4. října 2010 14:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Show se nezadržitelně blíží. Boston s Chárou a Krejčím je již v Praze

Zdeno Chára (vlevo) a David Krejčí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeno Chára (vlevo) a David Krejčí. | foto: ČTK

PRAHA Ten čas rychle letí a do startu hokejové atrakce zbývá už jen pět dní. Pak Praha opět spatří zahájení nové sezony NHL. Boston Bruins už na její půdě je. A Phoenixu se dočká dnes.

Bylo kolem půl páté odpoledne, když hotel Four Seasons otevřel včera dveře vzácným hostům. Pssst, nerušit! Odteď zde na týden bydlí hokejisté Bostonu Bruins. Z autobusu spořádaně vystoupili v oděvech s klubovým logem a mlčky se přesunuli obsadit 80 pokojů, polovinu celé kapacity.

DÁLE ČTĚTE

Tak konečně, NHL je v Praze... "Kluci se mě už na něco vyptávali, ale to si radši nechám pro sebe," uculil se český forvard David Krejčí. "Tak jo, probíraly se Češky," pousmál se vzápětí. Bruins se včera přesunuli do česka metropole jako první. Jejich soupeř Phoenix Coyotes, se kterým o víkendu dvěma duely zahájí v O2 areně nový ročník soutěže, ho má následovat dnes kolem poledne.

KLUBY NHL V ČESKU

* Pondělí - přílet Phoenixu,
tréninky obou týmů v Tesla Areně
* Úterý - tréninky týmů v O2 areně, přípravný zápas Bostonu v Liberci
* Středa - odlet a přípravný zápas Phoenixu v Rize, trénink Bostonu
* Čtvrtek - tréninky, charitativní akce na Staroměstském náměstí, vládní recepce v Hrzánském paláci
* Pátek - tréninky obou týmů
* Sobota - první zápas Boston
Bruins - Phoenix Coyotes (18.00)
* Neděle - druhý zápas Phoenix
Coyotes - Boston Bruins (16.00),
odlet obou týmů do zámoří.

"Ale cesta byla dobrá, trvala jen dvě hodiny," pravil slovenský obr Zdeno Chára, kapitán týmu. "Dost nám pomohla třídenní aklimatizace v Belfastu." Totiž aby bylo jasno - právě v Severním Irsku zahájil Boston své evropské turné. V sobotu dokonce sehrál svůj první přípravný zápas proti místním Giants, jež porazil 5:1.

"Procházeli jsme se tam po městě, chodili na obědy a večeře. Doufám, že nám zbyde čas i na prohlídku Prahy," přeje si Krejčí. Jenže volna zase až tolik nebude, naplánována je spousta akcí. Dnes oba kluby začínají trénovat ve sparťanské hale, libeňská O2 arena totiž musí po včerejším extraligovém utkání Slavie projít řádnými úpravami hřiště.

"Přebíráme si ji v pondělí ráno," řekl Karel Tejkal, mluvčí z pořádající agentury Česká sportovní. Tím začne finální fáze příprav. "Ale ta trvá zhruba už čtyři měsíce," podotýká Vladimír Šafařík, ředitel celého projektu. Pokud stále váháte, zda si máte tento zážitek dopřát, v prodeji jsou ještě lístky na oba dny - a to hlavně v ceně za 1490 a 3490 Kč. "Volných míst je stále dost," dodal Tejkal.

Už zítra se Bruins utkají při konfrontaci s českým týmem v Liberci. Bude to jen předehra očekávané show, jakou Česko prožije podruhé v historii. Znovu po dvou letech.

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.