Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Šílené praktiky v KHL? Trenér Omsku se chtěl prát s Jágrem

Sport

  17:08
PRAHA - Poté, co ruský Omsk, suverén základní části KHL, překvapivě vypadl už ve čtvrtfinále play off, vypluly na povrch zajímavé informace. Podle deníku Sovětskij Sport, jemuž vypovídali pod podmínkou anonymity hráči Avangardu, si "bláznivý" trenér Raimo Summanen vyšlápl na Jaromíra Jágra.

Kouč Omsku Raimo Summanen. foto: www.hawk.ruČTK

"Summanen kolem Jágra v kabině skákal, chtěl se s ním prát, ale Jaromír o to samozřejmě nestál," pronesl jeden z hokejistů Omsku. Finský kouč po čtvrtfinálovém vypadnutí s Magnitogorskem na lavičce celku, v němž působí kromě Jágra i další Čech Roman Červenka, skončil.

Čtěte také

Oficiálně kvůli těžké nemoci, ovšem podle informací ruského média se nacházel v dobré kondici a šlo pouze o zastírací manévr. "Snad už ho nikdy neuvidíme. Summanen byl šílenec. Trenér, který leckoho přiváděl k hysterii," naznačil nejmenovaný hokejista Avangardu.

Summanen údajně vůbec nezvládal emočně vypjatá střetnutí a vyvolával mnoho sporů. "Ve Finsku prý ani nemohl sehnat práci. Kvůli své výbušné povaze," připomněl jeden z hráčů Omsku.

 

Podle jiného zdroje z kabiny hokejového mužstva, které suverénně ovládlo základní část soutěže, si Summanen vybíral mezi svými svěřenci oběti s předstihem. Dlouho měl spadeno na obránce Kuljaše, kterého nakonec vyřadil ze sestavy. Asistentovi kapitána Kurjanovovi měl pak z dresu strhnout áčko. "Už nejsi asistent," doprovázel řevem své počínání Summanen.

Autoři: ,