Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šílený Radulov nesnáší Čechy? Na Jágra se usmíval jako sluníčko

Sport

  14:59
MOSKVA/PRAHA - Pokud se v Česku řekne jméno ruského útočníka Alexandera Radulova, fanouškům se vybaví urostlý hráč, který když vidí hráče pocházející z malé země v srdci Evropy, tak se chová jako šílenec smyslů zbavený. Při Utkání hvězd KHL 2011 nastoupila hvězda soutěže v jedné pětce s Jaromírem Jágrem a Romanem Červenkou. Na nějakou nenávist zapomeňte.

Jágr a Radulov při Utkání hvězd KHL. foto: ww.khl.ru

"Je to idiot a blázen," řekl na adresu Radulova na MS 2009 po vzájemném duelu, který sborná vyhrála 4:3, český útočník Jan Marek. Právě bývalému hráči Třince a Sparty nemohl čtyřiadvacetiletý chasník přijít dlouho na jméno. Konflikty měl i s dalšími českými hráči.

OHLASY K UTKÁNÍ HVĚZD KHL

"Všechny byly zajímavé. První se hrál na Rudém náměstí, což bylo hodně neobvyklé. Formát byl nový a byla pořádná zima. O rok později v Minsku bylo hodně diváků a otvírala se nová hala," zavzpomínal Jágr, který ale přiznal, že už by uvítal změnu formátu.

Loni i letos se totiž akce konala jako souboj Jágrova a Jašinova týmu. "Souhlasím s tím, že teď už je to trošku zastaralé. První rok to bylo dobré, protože do KHL přišli dva hráči z NHL a jejich příchod zvýšil kredit soutěže. Teď už je čas to změnit. Otázkou ale je jak," podotkl Jágr, jehož rozesmála otázka, zda by to nemohl být souboj Jágr versus Hašek. "Takový formát, to by se v Česku líbilo, to by bylo přesně něco pro nás," odpověděl.

"Moc se mi to líbilo, i když brankáři to v podobných duelech mají těžké. Fanouškům se to ale líbilo a už mám zprávy i od lidí z Česka, že se jim to taky líbilo," řekla druhá česká legenda Dominik Hašek.

Lídr kanadského bodování letošní sezony v KHL a vůdce Kazaně se sice na ledě chová často jako utržená lokomotiva, ovšem podle spoluhráčů je to perfektní kluk do kabiny. "V kabině je pro každou srandu. Nezavře pusu," řekl na adresu svého spoluhráče bek Miroslav Blaťák.

V sobotu měl Radulov nastoupit v Utkání hvězd KHL po boku Jaromíra Jágra a Romana Červenky. Mnozí se ptali - může to fungovat? Odpověď: Může a perfektně. Radulov především s Jágrem vypadal, že jsou největší kamarádi a znají se odjakživa.

"Lidé si zaplatili za show a my jsme je nechtěli zklamat. Moc jsem si to užil," usmíval se nejlepší hráč Jágrova výběru po zápase. "Každý chce vyhrát. A je jedno zda normální zápas nebo show pro diváky. Když už jsem sem letěl přes 20 hodin," měl dobrou náladu po duelu tradičně i Jágr. S Radulovem si na ledě báječně sedli, s úsměvem si povídali i na střídačce. Ve trojici s Červenkou posbírali celkem 17 bodů.

I když šlo jen exhibici, bylo vidět, že by jim to mohlo klapat vedle sebe i v regulérní sezóně. To ale rozhodně nehrozí. Jágr s Červenkou táhnou Omsk, Radulov je vůdcem Kazaně, nejbližšího pronásledovatele sibiřského celku v tabulce. A je jisté, že při dalším zápase obou výběrů už budou Jágr i Radulov směrem k soupeři s úsměvy šetřit.

NEJHEZČÍ GÓLY UTKÁNÍ HVĚZD KHL: