Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Slavia první ligu dohraje, říká majitel Pitter, který dluží hráčům peníze

Sport

  17:55aktualizováno  19:03
PRAHA - Hokejová Slavia neodstoupí během rozehrané sezony z první ligy. V České televizi to řekl člen představenstva pražského klubu Vladimír Pitter. Právě snaha o to, aby takovému kroku předešel, ho v uplynulých dnech vedla k přehodnocení sportovních cílů a s ním spojených úsporných opatření.

Vladimír Pitter (uprostřed) potvrdil, že Slavia i přes dluhy první ligu dohraje. foto: Profimedia

Zlomený kouč Slavie: Měl jsem vizi a chtěl zůstat, po tom, co se stalo, ale nevím

„Slavia na 100 procent soutěž dohraje. Jsem o tom přesvědčený. Dělám tyto kroky uvážlivě a vím, co je tím všechno míněno,“ uvedl Pitter.

Slavia se dostala do problémů poté, co se klubu nepodařilo zajistit další sponzory. Pitter v pátek přiznal, že nebude schopen plnit své závazky vůči hráčům a bojovat o návrat do extraligy, zároveň plánoval řešit situaci výprodejem hlavních opor.

Nikdo žádné sociální problémy nemá

Hráči A-týmu následně neodjeli k sobotnímu utkání do Prostějova s odůvodněním, že jsou nemocní. Místo nich nastoupili pár hodin po skončení svého utkání junioři a podlehli vysoko 0:13.

Manažer Slavie Bukač podal výpověď. Nechce nést zodpovědnost za zraněné juniory

„Klub nekončí, já jsem jen reagoval na to, jaká je ekonomická situace klubu. Mám jako akcionář zodpovědnost vůči celé společnosti,“ zdůraznil Pitter, po jehož odtajnění plánovaných kroků rezignoval sportovní manažer Luděk Bukač mladší.

Rozhodnutí vysvětloval kromě jiného i velkými sociálními problémy, s nimiž se má většina hráčů potýkat. „O tom, jak se mluví o sociálních potřebách (hráčů), nejsem přesvědčen,“ reagoval Pitter.

„Nebudu vytahovat čísla, ale podmínky, které hráči mají, jsou dostačující na to, aby vhodně reprezentovali Slavii ve WSM lize. Myslím, že ty podmínky u nás byly doteď nadstandardní,“ dodal.

Rozpočet jsme nenaplnili, cíle jsme přehodnotily

Zamýšlený prodej 12 nejlépe placených hráčů byl podle něho logickým krokem k přežití po ekonomické stránce.

KOMENTÁŘ: Puč ve Slavii. Tady už nejde o hokej, válčí se o vliv

„Vzhledem k tomu, že jsme bojovali hned první rok o návrat do extraligy, měli jsme k tomu připravený rozpočet, ale to se bohužel nepovedlo. Nová sezona byla připravená obdobně,“ připomněl Pitter, i když připustil, že rozpočty tvořené s tímto cílem se tvoří a naplňují v průběhu podzimní části.

„A máme začátek října. Ten rozpočet se nepovedlo naplnit, takže jsme ty cíle přehodnotili. Zájem sponzorů opadnul a museli jsme si reálně sportovně přiznat, že je třeba ty cíle přehodnotit. Myslím, že teď je ještě vhodná doba k tomu to vyřešit. Šlo mi hlavně o to, aby to nedopadlo tak, že v průběhu sezony ukončíme účast ve WSM lize,“ řekl Pitter.

Patří většinový podíl stále Benýškovi?

Na to, zda Slavia nastoupí - a v souvislosti s tím, v jakém složení - ve středu v Českých Budějovicích a následně v sobotu při domácím utkání s Benátkami, neodpověděl. „Ta otázka je zatím předčasná,“ řekl Pitter.

Potvrdil, že vnímá spekulace médií, že jde v celé věci především o tichou válku mezi ním a bývalým většinovým vlastníkem Richardem Benýškem. Ten měl z klubu sice oficiálně odejít, ale vlastnická struktura Slavie je nejasná, přestože Pitter vystupuje jako majitel.

Milan Razým věřil v návrat do extraligy. Teď se mu však sen rozplynul.
Sportovní manažer Slavie Luděk Bukač mladší

Podle informací deníku Sport je pravděpodobné, že 69,9 procenta klubu nadále vlastní společnost OIN Gama a.s., kterou zastupoval právě Benýšek.

„Nevím ale, co k tomu říci. Po odchodu Richarda Benýška z představenstva a pádu z extraligy zůstalo řízení na mně s tím, že je hokej nezajímá. Jakožto akcionáři mi samozřejmě nebylo jedno, jak bude Slavia pokračovat. Běžně se vídáme a bavíme se o něčem jiném,“ tvrdí Pitter.

Autoři: ,

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...