Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zlomený kouč Slavie: Měl jsem vizi a chtěl zůstat, po tom, co se stalo, ale nevím

Sport

  16:30
PRAHA - Cítí beznaděj a zradu. Trenér hokejové Slavie Milan Razým na pondělním tréninku přivítal sotva polovinu kádru. Ostatní hráči se kolem Edenu pohybovali pouze v civilu. Poté, co slezl z ledu, se navíc dozvěděl, že rezignaci podal i sportovní manažer Luděk Bukač.

Milan Razým věřil v návrat do extraligy. Teď se mu však sen rozplynul. foto: ČTK

„Vůbec nevím, kdo tady zítra bude. Je to hodně nepříjemné,“ netají zkušený trenér, jenž před čtyřmi lety dovedl Plzeň k premiérovému vítězství v extralize.

Jaké jsou nejaktuálnější informace od vedení?
Právě jsem dozvěděl, že pan Bukač podal výpověď. On tady zodpovídal za sportovní úsek. Já dnes ráno přišel na stadion a čekal, kdo přijde na trénink. Dostali jsme lékařské zprávy od kluků, co nebyli o víkendu na zápase. Kdo tady bude zítra teď nevím.

Ozvali se vám hráči, jestli zítra dorazí?
Ne. Už si připadám jak pitomec, abych se jich ptal, jestli tu zítra budou nebo ne. S takovou situací jsme se nikdy nesetkal, to přiznávám. Je mi to hrozně líto. Protože ten tým byl opravdu silný. Mají, teda měli, výbornoupartu v kabině. Tohle to samozřejmě naruší. Já to chápu, mají děti a potřebují platit účty. Mají to těžké. Uvidíme, kdo tady nakonec zůstane. Tohle měl v kompetencích pan Bukač a ten teď skončil.

Jste vůbec ještě překvapen ze vzniklé situace?
Samozřejmě mě překvapila. Po pádu Slavie do první ligy jsme přišli s vizí, že se budeme chtít, co nejrychleji vrátit zpět. Nepovedlo se to, ač jsme byli od postupu opravdu krůček. V létě se ten tým hodně proměnil. Já si ale dovolím tvrdit, že ještě posílil a měl by šanci na postup. Začátek sezony se nám vydařil. V přípravě i v lize jsme vyhrávali. Pak bohužel přišlo oznámení těch ekonomickýchopatření.

Máte nějaké informace, do kdy by celá situace měla být vyřešena?
Bohužel nemám. Já jsem spoléhal na Luďka Bukače, že mě informuje, kdo tady zůstává. Zatím jsme žádné informace nedostali.

Tušíte aspoň koho byste mohl ve středečním utkání využít?
Nějakou představu samozřejmě mám.

Můžete být konkrétní?
To není v mé kompetenci, to se omlouvám. Mohl bych něco říct a pak by to nemusela být pravda a ke klukům by to nebylo fér. Někteří hráči samozřejmě jsou v kontaktu s jinými kluby a uvidíme, jak na to budou reagovat další hráči.

Jak vidíte vlastní situaci ve Slavii?
Po dnešku nevím vůbec nic.

Chcete zůstat?
Chtěl jsem hodně zůstat. Teď nevím. Čekám, jestli se mi ozve majitel a dostanu informace, jestli je s kým vůbec hrát. S juniory by to samozřejmě nešlo. V Prostějově to kluci nějak zvládli. Zároveň bych chtěl prostějovským klukům poděkovat, že těm našim nehráli do těla, jak jsme je žádali. Ti kluci hráli druhý zápas během pár hodin, a tak pro nás byla hlavní prioritou, aby se jim nic nestalo.

Jak je těžké za takové situace být dál profesionál a soustředit se na trénování?
Na ledě to není těžké. To člověk vypne a soustředí se pouze na hokej. Sotva z něj slezete, tak to na vás znovu dolehne.

Je to hodně o nervy?
Tak o nervy. Spíš na duši to bolí. Člověk sem šel s nějakou vizí a když se začala pomalu naplňovat, tak se nám to rozplynulo. Pokud ti hráči odejdou, tak už to není o tom vrátit Slavii zpět do extraligy, ale spíš o tom, aby se vůbec zachránila WSM liga.

Setkal jste se ve své kariéře někdy s podobnou situací?
Tak trochu. Když jsem působil v Mělníku, tak jsme tenkrát tu sezonu sice dohráli, ale klub se pak rozpadl. Zbyly tam nějaké pohledávky vůči hráčům, co nikdy nedostali. To už ale ve sportu někdy bývá. To, že se v sezoně rozprodá půlka hráčů, to jsem ještě nezažil.

Mluví se o redukční dietě. Jak vy to vlastně máte s financemi. Dluží vám klub?
Výplaty za srpen jsme dostali, jestli se ptáte na moji osobu. Za zbytek loňské sezony jsme s panem Pitterem uzavřeli splátkový kalendář na čtyři měsíce. Dostal jsem první dvě. Teď bude výplatní období za měsíc záři a to se zatím nemohu vyjadřovat, protože nevím, jak to bude.

Hokejisté Slavie se radují ze vstřelené branky. (ilustrační foto).
Vladimír Pitter

Mluví s vámi pan Pitter o celé situaci?
S námi nikdo nemluví. Pan Pitter ani není povinen s námi mluvit. Nám všechno zprostředkovával pan Bukač. To dnešním dnem nejspíš skončilo a teď uvidíme jak se to dál vyvine.

Jak byste popsal ten zřejmý chaos v kabině?
Je to těžký. Ti kluci v přípravě poráželi extraligové kluby. Krom utkání sMostem jsme fakt hráli dobře. Potom vyhlášení v nich vznikla nejistota a to na nich je pochopitelně vidět. Ti co zůstanou nevědí, jak to s nimi bude. Ta soudržnost se pochopitelně rozpadla a každý řeší své osobní problémy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!