3. dubna 2014 16:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Slovan Bratislava je v dluzích. Pozdní výplaty musí srovnat do května

Trenér Rostislav Čada mluví k hráčům Slovanu, vlevo Michal Vondrka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Rostislav Čada mluví k hráčům Slovanu, vlevo Michal Vondrka | foto: MAFRA - Anna Vavríková

BRATISLAVA/PRAHA Po hokejové Slavii se provalily finanční problémy i na bratislavský Slovan. Účastník KHL dluží hráčům výplaty za několik měsíců a ti se proto uchýlili až k bojkotu tréninků. "Teď máme volno a netrénujeme vůbec. Co bude dál teprve uvidíme," popisuje pro server Lidovky.cz český brankář Miroslav Kopřiva.

Tradiční slovenský klub rozšířil počet účastníků Kontinentální ligy před minulou sezonou, stejně jako třeba jeho rival Lev Praha. Po sympatických výkonech v základní části vypadl v prvním kole play off s pozdějším mistrem Dynamem Moskva.

Na povedený vstup mezi evropskou hokejovou elitu nedokázali Bratislavané navázat a právě skončeným druhým ročníkem se protrápili. Místo vyřazovacích bojů o Gagarinův pohár se museli spokojit s neatraktivními duely o Pohár naděje.

DLUHY V HOKEJOVÉ SLAVII

"První sezona byla sezona snů. Ta letošní byla v porovnání s ní samozřejmě horší, ale nebyla neúspěšná. Fanoušci si musí uvědomit, jaké jsou naše finanční možnosti," hodnotil v televizi TA3 generální manažer Slovanu Maroš Krajči. V televizním studiu ale seděl kvůli něčemu jinému. Přišel vysvětlit, jak je to s opožděnými platy hráčům.

Rozbušku odpálil český miláček slovenských ochozů Michal Vondrka. 31letý útočník, jehož fotografie se vyjímá i na hlavní stránce klubového webu, otevřeně popsal situaci v klubu pro denník Šport: "Po konci sezony jsme měli v plánu normálně trénovat. Ale jelikož nepřišly od klubu slíbené peníze, rozhodli jsme se pro protest. Celý týden jsme se jen scházeli v šatně a na led nevyjeli."

Útočník Slovanu Michal Vondrka v přípravném utkání proti Kometě Brno

Útočník Slovanu Michal Vondrka v přípravném utkání proti Kometě Brno

Ještě více ho následně rozpálilo, když manažer Krajči přiznal zpoždění výplat, ale maximálně prý v délce 25 dnů. Podle Vondrky přitom čekají hokejisté na peníze mnohem déle. "Panu Krajčimu jsem definitivně přestal věřit. Z očí do očí nám nasliboval hory doly, ale dosud nic z toho nesplnil. Měl by se podívat do zrcadla a postavit se k tomu jako chlap," nebral si servítky Vondrka. Ve čtvrtek Krajči pro pluska.sk prohlásil, že v nejbližších dnech dorazí hráčům výplaty za leden, čímž svá předchozí vyjádření o měsíčním zpožděním popřel.

Klub prostřednictvím svého marketingového ředitele Milana Vajdy serveru Lidovky.cz potvrdil, že Vondrku nehodlá za jeho slova nijak suspendovat. Přesto jsou nyní ostatní hráči v hodnocení atmosféry v klubu zjevně opatrnější.

"Co bude dál zatím nevíme," řekl serveru Lidovky.cz český brankář ve službách Slovanu Miroslav Kopřiva. "Všechno to má být doplaceno do konce května, jinak klub nedostane licenci na příští sezonu," připomněl.

Z jeho hlasu však byly cítit rozpaky. V klubu mu na konci dubna končí smlouva (stejně jako Vondrkovi) a na otázku, zda by chtěl v Bratislavě pokračovat, odpověděl zdrženlivě: "Nebylo tom tam špatný. Uvidíme s čím přijdou a jestli se dohodneme. Zatím je otevřené." Přesto vyjednáváním o nové smlouvě už agenta pověřil.

Kopřiva: Už námluvy s Růžičkou nás zarazily

To Vondrka chce novou smlouvu začít řešit až po mistrovství světa, kam věří, že se probije. Pod novým reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou od středy trénuje v pražském Edenu na úvodní přípravné zápasy před šampionátem v Bělorusku.

Liberec - Slavia (Miroslav Kopřiva)

Miroslav Kopřiva přišel do Bratislavy ze Slavie, stejně jako Michal Vondrka.

S Růžičkou se dobře zná. Ve Slavii pod ním působil osm let až do svého odchodu do KHL. Paradoxně by se však s Růžičkou zřejmě potkal, i kdyby národní tým po Aloisi Hadamczikovi nepřevzal právě jeho dobrý známý. Ze Slavie měl totiž Růžička nejdříve namířeno právě do Bratislavy, až po Hadamczikově rezignaci se rozhodl pro druhý comeback k reprezentaci.

"Ty námluvy s panem Růžičkou pro nás byly velké překvapení. Řekl nám to osobně trenér Čada. Ten tam přitom má dlouhodobou smlouvu, takže to pro nás bylo ze strany Slovanu hodně nečekané," komentuje další nepřehlednou situaci v klubu Kopřiva, který zná Růžičku také z angažmá ve Slavii.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?