Středa 19. února 2020svátek má Patrik 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Slovan Bratislava fanoušky přitahuje, Lev je hledá

Lev Praha (Jakub Klepiš) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lev Praha (Jakub Klepiš) | foto: ČTK

PRAHA Chtějí se prosadit v nejlepší hokejové soutěži v Evropě. I když je dělí jen pár set kilometrů, Lev Praha a Slovan Bratislava přesto vstupují do Kontinentální hokejové ligy ve zcela odlišných podmínkách.

Pražský klub má téměř dvojnásobný rozpočet (cca 470 milionů Kč) na sezonu, Slovan zase bohatou fanouškovskou základnu. Je otázkou, jak atraktivní bude KHL v české metropoli nebo jak se prosadí slovenský celek se šesti legionáři na soupisce.

"Oba týmy jsou podobné, i když Lev má podle jmen o něco lepší tým. V tabulce se budou pohybovat přibližně na hranici play off, postup bude pro oba úspěch," řekl LN český trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek.

Anketa

Který tým skončí v příštím ročníku KHL na lepším místě?

Lev Praha 42
Slovan Bratislava 55

Oba kluby se hlásily do KHL s podobnou vizí. Chtěly stavět na domácích hráčích, kteří by byli de facto základem reprezentací, což by bylo atraktivní i pro fanoušky. Zatímco ve Lvu je dvanáct domácích hokejistů, Slovan má v kádru pouze šest hráčů jiné než slovenské národnosti, z čehož jsou dva Češi Michal Vondrka a Kamil Kreps.

Rozhodujícím faktorem při tvorbě sestavy byly hlavně finance. "Ještě jsme lákali Michala Sersena a Juraje Mikuše. Ti upřednostnili lepší nabídky. Složit tým z domácích hráčů ale byl náš cíl. Chceme v KHL zastupovat celý slovenský hokej," vysvětlil marketingový ředitel Slovanu Milan Vajda.

Lev mohl mít ztížené podmínky tím, že budoval kompletně nový tým. "Je to české mužstvo, které jsme postupně skládali z hráčů, kteří měli zájem a nebyli pod smlouvou. Věřím, že se dáme dohromady a půjde o konkurenceschopný tým," pravil trenér Josef Jandač.

Na KHL v Praze už za 170 Kč

Pražský klub navíc zlákal i pět zámořských hráčů, kteří mají přibližně dohromady 800 startů v NHL. Největšími posilami zpoza oceánu by měli být především nájezdový mág Erik Christensen a obránce Alexandre Picard.

Český novic v KHL bude muset o přízeň lidí bojovat. Jen v hokeji má v Praze velkou konkurenci v podobě Sparty a Slavie, i proto se management Lva rozhodl pro ceny vstupenek v rozmezí 170-280 Kč, po týdnu pak prodal téměř 150 permanentek. K tomu plánuje akce pro děti, školy či studenty. "Nechceme na vstupném vydělávat za každou cenu velké peníze, aby pak nikdo nepřišel," vysvětlil generální manažer Normund Sejejs.

To v Bratislavě se o prázdné ochozy bát nemusí. "Už máme prodáno čtyři tisíce permanentek, což je nejvyšší počet v historii. Během sezony očekáváme průměrnou návštěvnost domácích zápasů kolem devíti tisíc, a to je kapacita stadionu 10 100," pochvaluje si Vajda.

Už při prvních čtyřech přípravných zápasech měl Slovan průměrnou návštěvnost 7800 diváků.

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...