Hra postrádá plynulost, Slováci teď dvakrát za sebou zahráli na zakázané uvolnění.
37.
Slováci Dány přečíslili, Miklík ale z kruhů pálil vedle Dahmovy brány.
35.
Další bezradná přesilovka Slováků. Hudáček kroužil po pásmu, ale na střelu si nevěřil, Dravecký vystřelil, ale trefil nedobře a puk se od jeho hokejky jen šoural směrem k dánské obraně.
33.
V souběžně hraném utkání skupiny B vede Švýcarsko nad domácí Francií 2:1.
33.
Další vyloučení. Tentokrát je potrestán Oliver Lauridsen, který dostává dvě minuty za podražení.
32.
Dánové v přesilovce nic nevymysleli, ale za tohoto stavu jim to asi moc nevadí. Trška je na ledě.
31.
Jesper B. Jensen střílel z mezikruží nepřesně.
30.
Peter Trška si jde posedět na trestnou lavici za sekání Bau Hansena.
29.
Slováci jsou pod velkým psychickým tlakem, ztrácejí puky a dělají jednoduché chyby. Naopak Dánům se daří zatím téměř vše.
28.
Dánové vyvážejí a i tuto přesilovku přežijí bez újmy.
27.
Po chybě Čerešňáka šli málem Dánové ve vlastním oslabení dva na jednoho...
26.
Emil Kristensen si jde na dvě minuty odpočinout za krosček. Šance pro Slováky?
25.

GÓL! Patrick Rusell zvyšuje na 2:0 pro Dánsko. Zničeho nic D8nové vyvezli puk snad poprvé v druhé třetině od své brány, přesnou přihrávku Bau Hansena ale Rusell umístil za bezmocného HUdáčka.

21:07
Těsný ofsajd Slováka Ziga zastavil nadějnou akci 2 na 1. Rukou byl už Zigo v útočné třetině, nohama ale nikoliv.
21:06
Slováci jsou od nástupu do druhé třetiny aktivní, ale vypadá to, jako by byli trochu v křeči.
21:03
Dánové kompletní, Slováci kombinovali dobře, k nebezpečné střele se ale v přesilovce nedostali.
21:01

Miklíkova bomba od modré, kterou ale Dahm viděla v klidu zlikvidoval.

• Závar před Hudáčkem.

Závar před Hudáčkem. / Autor: Reuters

21:01
Druhá třetina zahájena.
20:59
Za minutu začne druhá třetina. Slováci jistě měli v přestávce o čem přemýšlet a debatovat. Druhou část začínají 104 vteřin začínající přesilovkou.
20:46
První třetina skončila. Dánové díky gólu Hardta vedou 1:0. Slováci si vypracovali několik slibných příležitostí, ale zatím jsou bezzubí v koncovce. Opět také trpí nedisciplinovaností, inkasovali v oslabení po naprosto zbytečném faulu Hudáčka.

Nepřehlédněte

Dánsko: Dahm (Soerensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen, Regin – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green, Poulsen – Bau Hansen, Russell, Meyer.
Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš, Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký, Zigo – Miklík, Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – A. Šťastný, Hrnka, Skalický.