Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Sparta v souboji o čelo udolala Třinec a ztrácí na něj už pouze bod, Pardubice rozstřílely Budějovice

Utkání 49. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec, 28. února 2021 v Praze. Zleva Vladimír Sobotka ze Sparty, Michal Řepík ze Sparty a Roman Horák ze Sparty se radují z 2 golu. foto: ČTK

Praha - Hokejisté Sparty porazili v souboji aktuálně nejlepších týmů extraligy Třinec 4:2 a snížili náskok vedoucích Ocelářů na bod. Zároveň mají lepší bilanci ve vzájemných zápasech. Pražané ve 49. kole doma uspěli po sérii tří porážek, Třinec po pěti výhrách prohrál podruhé za sebou. Sparta si dnes zároveň definitivně zajistila postup do příštího ročníku Ligy mistrů.
  20:01aktualizováno  20:09

V opatrném úvodu prověřil připravenost domácího brankáře Saláka polský útočník Chmielewski, neuspěl však stejně jako na druhé straně Dvořák. Skóre se poprvé změnilo až v 11. minutě, kdy se od Poláška dostal zpoza branky puk k Řepíkovi a kapitán Sparty si připsal 25. gól v sezoně.

Nejproduktivnější hráč Pražanů mohl ve 14. minutě přidat další branku, Štěpánka však tentokrát nepřekonal. I díky tomu mohli Oceláři o minutu později vyrovnat. Ideální přihrávku Chmielewského zužitkoval Ondřej Kovařčík.

V 18. minutě zlikvidoval Salák skvělými zákroky šance Vrány a Doudery, vzápětí hráli hosté v šesti, Sparta dostala výhodu přesilové hry a potvrdila, že je v této herní činnosti nejlepší v soutěži. Pět sekund před koncem třetiny ji zpět do vedení posunul Sobotka.

Slezané však hned na začátku druhé třetiny dokázali zásluhou Kundrátka vyrovnat. Vzápětí se hosté ubránili v oslabení, 17 sekund po návratu Stránského na led se ale Sparta přece jen prosadila. Štěpánka prostřelil Sukeľ. Až poté si početní výhodu zahráli i Oceláři, faul Zikmunda však nepotrestali.

Hosté byli aktivnější a výrazně více práce než Štěpánek měl Salák. Ve 43. minutě se mu podařilo zlikvidovat příležitosti Draveckého s Romanem, následně lapačkou vyřešil i šanci nejlepšího extraligového střelce Stránského. Místo vyrovnávací branky se však počtvrté prosadila Sparta. Košťálkovu střelu pohotově dorazil volný Forman.

Utkání 49. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec, 28....

Výhru poté Pražané uhájili i při dlouhé power play soupeře, při které trefil Růžička dvakrát tyč.

Ostatní výsledky 49.kola:

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branka a nahrávky: 29. Dujsík (J. Káňa II, Nahodil), 59. Nahodil (Olesz, Ostřížek), 60. Olesz (Ostřížek, Nahodil), 61. Strapáč (Kolouch, J. Káňa II) - 1. Flek (T. Mikúš, O. Beránek), 23. Kohout (Černoch, Koblasa), 45. Kohout (Šenkeřík, Flek). Rozhodčí: Mrkva, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 6:3 (0:1, 5:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. F. Lukeš, 25. Irving (F. Lukeš), 31. V. Hübl (F. Lukeš, Balinskis), 31. Irving (Jarůšek, M. Hanzl), 35. P. Zdráhal (Jarůšek), 60. Pospíšil (F. Lukeš, Irving) - 10. Flynn (P. Kousal, O. Najman), 25. Fillman (A. Zbořil), 56. Jääskeläinen (D. Šťastný, Ševc). Rozhodčí: Šír, Pilný - Bryška, Axman. Vyloučení: 3:3, navíc Ševc (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

HC Dynamo Pardubice - Madeta Motor České Budějovice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Nakládal (Paulovič), 35. Camara (Vála, A. Kosticyn), 40. R. Kousal (Camara), 47. Poulíček (Paulovič), 56. Horký (O. Roman, Hrádek) - 7. Slováček (Štencel, Toman). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Bez diváků.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Jergl (Kelly Klíma, Graňák) - 14. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 19. Schneider (Zaťovič, F. Král), 40. Bartejs (Mueller), 57. Schneider (F. Král, P. Holík). Rozhodčí: Pražák, Kika - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Bez diváků.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Gríger (J. Vlach, A. Najman), 63. Bulíř (Lenc) - 25. Kodýtek (P. Musil). Rozhodčí: Hradil, Vrba - Ganger, Rampír. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Bez diváků.

1.Třinec49304510178:123103
2.Sparta Praha49303610180:111102