23. prosince 2011 21:00, aktualizováno 24. 12 17:45 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Štědrý den v KHL: Češi bojovali o body

HC Lev Poprad (Duba). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy HC Lev Poprad (Duba). | foto: ČTK

PRAHA  Netradiční Štědrý den, při kterém bojovali o ligové body, prožila v sobotu řada českých hokejistů v Kontinentální lize. V rozpisu soutěže totiž vyjela na led nejen trojice klubů z Ruska a Běloruska, kde se Vánoce podle pravoslavné tradice slaví až 6. ledna, ale také Poprad plný českých a slovenských reprezentantů.

Výsledky KHL:

Lev Poprad - Atlant Mytišči 4:5 v prodl. (za domácí Netík 1+0), Dinamo Minsk - Petrohrad 3:0.

Nováček soutěže Lev přivítá Atlant Mytišči a zástupcům popradského klubu se podařilo alespoň dosáhnout dřívějšího začátku utkání. "Se souhlasem KHL jsme si čas utkání upravili na netradičních 13 hodin. Věříme, že fanoušci si na stadion najdou cestu a užijí si netradiční sváteční odpoledne," řekl ředitel komunikace HC Lev Jan Rachota.

"Takto na Štědrý den jsem ještě nehrál," přiznal útočník popradských Lvů Jaroslav Kristek, který po zápase prožije Vánoce v rodinném kruhu. "Slavit budeme normálně. Zápas je od jedné odpoledne, a tak si večer užijeme klasicky. Do Popradu mi přijede celá rodina. Vánoční svátky nám pouze ohraničí zápasy," dodal v narážce na to, že další domácí utkání čeká Poprad už 26. prosince.

Brankář Tomáš Duba věří, že i v den, který je vyhrazen rodinným setkáním, bude popradský stadion plný. "Hraje se dostatečně brzo a pro diváky to může být zajímavé. Někdo půjde na procházku a někdo zase fandit na stadion.

HC Lev Poprad (Duba).

Gólman Tomáš Duba věří, že i na Štědrý den bude stadion plný.

Třeba nám tam pustí i nějaké koledy," směje se odchovanec pražské Sparty, který si vánoční Poprad užije s maminkou a finskou částí rodiny od manželky.

Lev chce fanoušky na netradiční zápas přilákat a zřejmě se mu to podaří, protože už zbývá jen kolem 1000 vstupenek. "Vánoce jsou rodinné svátky a chtěli jsme, aby na hokej vyrazily kompletní rodiny. Proto ke dvěma zakoupeným vstupenkám dáváme dvě zdarma. Majitelé permanentek navíc dostanou drobný dárek od klubu," doplnil Rachota.

Krajíček už Vánoce oslavil

Oslavit večer až po zápase mohou Zbyněk Irgl, Libor Pivko, Lukáš Krajíček i trenér Marek Sýkora, jejichž Minsk přivítá Petrohrad s Jakubem Štěpánkem a Petrem Průchou. "Já si udělám Vánoce po zápase doma s přítelkyní," prohlásil Krajíček a tím, že oslavil Vánoce už i minulý týden v Prostějově před reprezentační srazem pro Channel One Cup.

Po jedenáctiletém působení v zámoří byl Krajíček přes vánoční svátky doma jen loni, když hrál v extralize ze Třinec. "To jsme byl doma s rodinou a s kamarády. Teď si to užijeme s přítelkyní. Nachystám rybu, salát, proběhnou dárky a to je vše. Já to ani moc neřeším, Vánoce jsou spíš pro děti," dodal Krajíček, který hrál v NHL za Floridu, Vancouver, Tampu Bay a Philadelphii.

Petr Průcha (SKA Petrohrad)

Petr Průcha si Vánoce už dlouho neužil. Vadí mu vystresované ženy.

V zámoří působil od roku 2005 i Průcha, který se sice nyní zabydlel v sestavě Petrohradu, ale to nic nemění na tom, že už sedmým rokem Vánoce nijak slavit nebude. "U mě to jsou hezké vzpomínky, ale už dlouho jsem žádné Vánoce neměl. Mně to ale nijak nevadí, nikdy jsem je nijak zvlášť neprožíval," prohlásil Průcha.

Nemá rád stres, který hlavní svátky celého roku mnohdy provází. "Sice se sejde rodina, což je na tom podle mého to jediné pozitivní, ale nemám rád, jak jsou z toho vždycky ženský v rodině vystresovaný; jestli je salát perfektní a i vše ostatní tak, jak má být. "Vánoce by měly být o pohodě než aby se někdo stresoval, jestli jsou všichni spokojení, protože všichni jsou spokojení už tím, že jsou spolu u té vánoční večeře a stromku." Že na Štědrý den Petrohradští hrají, ani pořádně nevěděl. "Tak daleko na rozpis jsem nekoukal, ale už to mám takhle sedmý rok a nedělá mi to problém. Popřeju si se všemi přes Skype a tím je to pro mě skončený," přiblížil Průcha, který prožití Vánoc s rodinou ani nikam nepřesouvá.

Průcha si na kaprovi nepochutná

"Neřeším to nijak dál, jen ty gratulace přes Skype a telefon," dodal Průcha, jenž mobil zahlcený smskami a blahopřáními v den zápasu vypne, aby mohl spát a soustředit se na hokej. "Večer všem odepíšu a jdu zase spát." Tradičního kapra se salátem by si rád dopřál, ale ani na to nedojde. "Kdyby mi to někdo uvařil, tak bych si určitě dal," smál se Průcha. "Sám se do toho ale nepouštím. Každopádně bramborový salát jsem vždy miloval a i teď si ho nechám udělat, když se vrátím do Čech; máma mi ho udělá přes léto. Jen si ho místo kapra dávám s kuřecím řízkem," řekl Průcha.

Nejvíc ho v minulosti potěšil dárek, který neměl s hokejem vůbec nic společného. "Bylo to autíčko na dálkové ovládání. To jsem si tehdy hodně dlouho přál a když jsem ho tam viděl, tak to byl sen, který se splnil. To se mi oči rozsvítily," vzpomínal i po letech s nadšením Průcha.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.