3. května 2011 15:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Strašidelný náraz na mantinel místo srážky se soupeřem

Adam McQuaid jen zázrakem vyvázl z hrůzostrašné situace bez zranění. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adam McQuaid jen zázrakem vyvázl z hrůzostrašné situace bez zranění. | foto: www.youtube.com

PHILADELPHIE/PRAHA Při tom pohledu celé Wells Fargo Center ztichlo. Obrovitý bek Bostonu Adam McQuaid chtěl tvrdě srazit u vlastní branky kapitána domácí Philadelphie Flyers Mikea Richardse. Jenže zkušený Kanaďan se svému soupeři hbitě uhnul a McQuaid v nekontrolovatelném pádu narazil hlavou do mantinelu a následně zůstal nehybně ležet na ledě. Z něj ale po pár minutách odešel i bez pomoci nosítek...

Při tom pohledu musí zamrazit a člověku proběhnou hlavou myšlenky, co všechno by se mohlo stát. Vždyť na probíhajícím MS na Slovensku trefil lotyšský obránce Arturs Kulda v na prvním pohled nevinném a tvrdém zákroku českého beka Radka Martínka, který se ale následně zkácel k ledu a podle lékařů bojoval o život.

V závěru první třetiny druhého semifinálového zápasu play off Východní konference bylo od prvního okamžiku jasné, že se o "nevinný" náraz nejedná. Bek Bostonu Adam McQuaid chtěl u vlastní branky ukončit kličkování domácího kapitána Mikea Richardse srážkou a naražením na mantinel.

Jenže vůdce "Letců" se soupeři jen nepatrně uhnul a zpevněný stokilový obr se v ten okamžik řítil hlavou na mantinel. "Takové momenty jsou strašidelné, i když si za to mohl sám," kroutil hlavou po zápase spoluhráč McQuaida Andrew Ference. "Doufám, že bude v pořádku," dodal potom za všechny.

Přání jeho i fanoušků se mu nejspíše splní. I přes děsivý náraz, kdy se McQuaid propnul v dosti krkolomné pozici, dokázal odjet z ledu po zhruba třech minutách po svých za pomoci parťáka Cháry. Zápas, ve kterém nakonec jeho spoluhráči vyhráli zásluhou branky Davida Krejčího 3:2 v prodloužení a v sérii vedou již 2:0, sice nedohrál, vážnější zranění ale vyšetření v nemocnici neodhalila.

"Adam se s námi vrátil do Bostonu a čekají jej další vyšetření. Zatím žádné podrobnosti nevím, pokud to bude jen trochu možné, v následujících hodinách sdělíme médiím další podrobnosti," uklidnil fanoušky "medvědů" kouč Claude Julien.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.