Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Těžce vykoupený triumf. Červenka řádil, maraton ale pro zranění nedohrál

Sport

  15:36
PRAHA/OMSK - Ta série na sebe nejen v Rusku poutá obrovskou pozornost. Také proto, že zatímco zbývající čtvrtfinále jsou téměř rozhodnutá, souboj těžkých vah Omsku s Magnitogorskem se určitě protáhne minimálně na šest duelů. V tom posledním se ale zranil klíčový muž sibiřského celku - Roman Červenka.

Roman Červenka v akci. foto: www.hawk.ru

Dokonalá zbraň Omsku začala konečně fungovat a rozsévat hrůzu. V posledních dvou duelech se Roman Červenka vždy střelecky prosadil. Pokaždé po přihrávce Jaromíra Jágra. Jenže rozstřel hvězdného dua netrval příliš dlouho.

Kanonýr KHL Červenka se totiž ve 2. prodloužení úterního duelu zranil. A zbytek vítězné bitvy (Omsk vyhrál 3:2 ve 105. minutě a srovnal sérii na 2:2) sledoval pouze z civilu. "Oba týmy stál zápas hodně sil a hráči si odnesli pár šrámů. Červenka prostě zápas nedohrál," nechtěl odkrývat karty kouč Omsku Raimo Summanen.

Jágr a Červenka v akci.

Ostatně i jeho krajan na lavičce Magnitogorsku Kari Heikkilä se potýká s absencemi, poslední duel nedohrálo duo Enver Lisin a Oleg Kvaša, kteří patří k oporám týmu, za který nastupuje i kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek. Jejich zdravotní stav ale české fanoušky i příznivce Avangardu zajímá pramálo.

Hlavní otázka, která se nese sibiřským městem, zní: Nastoupí v pátém duelu série do duelu Roman Červenka? Odpoveď na ni dá až předzápasové rozbruslení. Omsk totiž informace kolem svého klíčové muže zatím úzkostlivě tají, podrobnosti nezná zatím ani agent a odborník na ruský hokej Jaroslav Zídek.

Komu případně bude zapalovat střelnou šňůru Jágr pokud mu bude chybět oblíbená "zbraň"?