Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Flyers se trápí. Takhle to dál nejde, zlobí se Voráček

Sport

  13:24
Tradičně patří k silným týmům s velkými ambicemi. Jenže poslední dobou to ve Philadelphii nefunguje. A podobné je to i letos: mužstvo prohrálo všechny tři úvodní zápasy nové sezony. "Takhle to dál nejde, musíme něco změnit," zlobí se útočník Jakub Voráček.

Český hokejista Philadelphie Flyers Jakub Voráček foto: Mafra - David Neff

Naštvanost je celkem namístě, vždyť Flyers mají tým plný hvězd, navíc v létě získal slavného Vincenta Lecavaliera.

O nových pravidlech

V NHL se letos změnilo posuzování zakázaného uvolnění. Nově platí pravidlo tzv. hybridního icingu, podle něhož sudí přeruší hru v okamžiku, kdy bude bránící hráč blíž k puku na pomyslné spojnici bodů pro vhazování. Co na to říká Voráček?

"Je to dobrá věc, hráči nepůjdou až na mantinel a tolik se jich nezraní," říká.

A ještě jedna novinka tu je - menší zadní oblouk brankové konstrukce. "Říkají, že je to výhoda, že se díky tomu rychle obtočíte kolem brány a budete to tam moct zamést. Jenže zase bude víc prostoru za bránou, takže beci budou mít víc času se na vás dostat. Je to takové 50 na 50," tvrdí Voráček.

Ovšem výsledek je tragický, tým nedokázal ani v jednom utkání vstřelit víc než jeden gól. Poprvé prohrál doma s Torontem 1:3 a pak neuspěl ani ve dvou duelech venku: v Montrealu padl 1:4 a naposledy nestačil na Carolinu (1:2).

Jedním z hráčů, kteří jsou za špatné výsledky zodpovědní, je i Voráček. Hraje v první formaci po boku Claudea Girouxe, dostává tedy na ledě dostatek příležitostí. "Moje role se nemění, hraju i v první přesilovkové formaci, takže z tohoto pohledu spokojenost. Jenže výsledky jsou hrozné," nezastírá.

Jeho osobně může částečně omlouvat, že se ještě úplně nevzpamatoval z bolavého zranění zad, které si přivodil v přípravě, kdy v plné rychlosti spadl na brankovou konstrukci. "Lepší se to každým zápasem, ale je to není stoprocentní," poznamenal.

Moc dobře ale ví, že tohle nikoho nezajímá. I proto byl po posledních porážkách vytočený. "My hlavně nestřílíme na bránu. Mít jenom 15 střel po 50 minutách, to se nedá. Vůbec si nevytváříme šance!"

O posile

"Lecavalier je výborný hráč. Silový, velký s výbornou střelou, má hrozně zkušeností, vyhrál Stanley Cup... Přinesl do týmu opravdu všechno. Je to výborný kluk a jsem rád, že ho tady máme."

Philadelphia zažívá zklamání, její cíle se tím však rozhodně nemění. "Jsou jen ty nejvyšší," potvrzuje Voráček. "Tým je dobrý, je v něm ofenzivní síla, takže to musíme jenom potvrdit. Na jeden gól nevyhrajete. Máme i dva nové gólmany, kteří jsou velice kvalitní, takže se musíme dát co nejrychleji dohromady."

Ta slova samozřejmě platí i na něj. I kvůli tomu, že zámořští novináři v jedné z anket vyhlásili, že Voráček bude v této sezoně nejlepším Čechem v NHL.

"Je to hezké, ale je tady Radim Vrbata, Patrik Eliáš, Džegr, Jirka Tlustý... Těch hráčů, kteří mohou být nejlepší, je strašně moc. Tohle jsou jenom předpoklady a já dobře vím, že sezona bude dlouhá a těžká. Samozřejmě se ale budu snažit, abych ta očekávání naplnil. Hlavně ale musíme vyhrávat."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat