25. března 2015 15:06 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Růžička by mohl zamířit do Ruska. O českého kouče má vážný zájem Omsk

Trenér Slavie Vladimír Růžička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Slavie Vladimír Růžička | foto: MAFRA - Ladislav Němec

MOSKVA Kouč české hokejové reprezentace Vladimír Růžička je podle agentury TASS jedním ze tří kandidátů na místo trenéra Avangardu Omsk. Růžička by údajně u týmu KHL mohl vystřídat Fina Raima Summanena, jenž ve funkci končí.

O zájmu Omsku o Růžičku se spekuluje už delší dobu. Bývalý vynikající útočník a poté úspěšný kouč prodloužil tento měsíc o další sezonu kontrakt na lavičce národního mužstva, se svazem má však dohodu, že bude moci kombinovat funkci u reprezentace s prací v klubu.

Podle agentury TASS, jež se odvolává na několik na sobě nezávislých zdrojů, představitelé Omsku s Růžičkovými zástupci stále vyjednávají. Dalšími kandidáty jsou dva Rusové. Jedním z nichž je člen Summanenova trenérského štábu a bývalý úspěšný kouč juniorského celku Avangardu Jevgenij Kornauchov.

Už se nebude muset schovávat. Vladimír Růžička v neoficiální funkci na zápase...
Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička.

Omsk už v minulosti vedli čeští trenéři Ivan Hlinka, Rostislav Čada a naposledy loni Miloš Říha. V posledním ročníku v klubu, jenž vypadl ve čtvrtfinále play off, působili obránce Miroslav Blaťák a útočník Vladimír Sobotka.

ČTK, Lidovky.cz