Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Ukázali jsme všem správný přístup, těší šéfa Sparty Břízu po postupu do finále Ligy mistrů

Sport

  9:30
PRAHA - Hokejovou Ligu mistrů brala od počátku její obnovené existence velmi vážně. Snad nejvážněji z českých klubů. Nyní si Sparta užívá postup do finále soutěže.

Sparta slaví postup do finále foto: ČTK

Přes dvanáct tisíc nadšených diváků v pražské O2 areně v úterý večer odpočítávalo poslední sekundy odvety semifinále Ligy mistrů a poté vybuchlo nadšením. Hokejisté Sparty porazili švédské Växjö v odvetě 4:0 a v součtu s venkovní výhrou 2:1 postoupili do finále. V něm se o vítěznou trofej utkají s obhájcem prvenství Frölundou.

„Je to velký úspěch pro Spartu i celý český hokej,“ hlásil hrdě kapitán Jaroslav Hlinka.

Spokojený obránce Sparty Barinka: Chtěli jsme ten postup více než Växjö

I když obecně zatím Liga mistrů mnoho prestiže stále nepobrala. V mnoha klubech ji berou spíš jako okrajovou záležitost.

Pražané se však jakožto jeden ze zakládajících subjektů i třetím rokem po obnovení soutěže snažili o její etablování a toužili v ní uspět.

„Všichni ji berou vážně. Je vidět, že se na to soustředíme a že jsme chtěli udělat nějaký úspěch. I proto, abychom ukázali, že český hokej na tom není až tak špatně, jak se o tom někdy mluví,“ těší brankáře Tomáše Pöpperleho.

Kromě postupu do finále a prémie 30 tisíc eur byla sparťanům odměnou i dvanáctitisícová návštěva na úterním semifinále. Na poměry Ligy mistrů téměř nevídané. Přitom i Sparta v základní skupině začínala s návštěvností okolo tří tisíc nejvěrnějších.

„Taková událost, jakou byl v O2 areně úterní hokejový večer, by mohla být zlomem k lepšímu v Lize mistrů,“ věří předseda představenstva Sparty Petr Bříza. „Ukázali jsme všem správný přístup.“

Michal Barinka (vlevo) slaví svoji trefu proti švédskému Växjö v Lize mistrů.
Semifinále Ligy mistrů: Sparta - Växjö (Vrána, Palola)

Doma si však Sparta finále ne užije. Jelikož více bodů v této sezoně získala Frölunda, bude se hrát v Göteborgu. I když kvůli kolizi se Švédskými hrami jen v menší aréně s kapacitou 7600 diváků.

„Strávil jsem čtyři dny vysvětlováním a přesvědčováním nejrůznějších lidí, že pro renomé Ligy mistrů by bylo nejlepší hrát v O2 areně před vyprodaným hledištěm. Nabídli jsme soupeři i vysokou finanční kompenzaci, kdy jsme byli ochotni se prakticky zříci v jejich prospěch zisku z ticketingu, a zajistili bychom jim kompletní servis. Bohužel Frölunda nabídku odmítla, takže nezbývá nic jiného než si dojet pro pohár do Švédska,“ mrzí Břízu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!