27. února 2018 13:46 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Uzávěrka výměn NHL: Trejdy až do poslední minuty

Tomáš Plekanec si už po výměně prožil premiéru v dresu Toronta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Plekanec si už po výměně prožil premiéru v dresu Toronta | foto: Reuters

Praha Včera večer českého času došlo k uzávěrce výměn pro letošní sezonu NHL. Ty nejzajímavější se odehrály až v závěrečných minutách a že bylo co sledovat. Pojďme si shrnout pět největších výměn.

1. Posílená Tampa a Čech ve hře

Zřejmě nejzajímavější výměna přišla až na závěr deadline a hlavní roli v ní sehráli New York Rangers, kteří rozprodali kádr a chystají přestavbu. Tampa Bay získala do svého středu špičkového obránce Ryana McDonagha a solidního křídelníka J. T. Millera. Celek Lightning v čele s genrálním manažerem Stevem Yzermanem chce letos zaútočit na titul a tato dvojice by jim mohla v play-off pomoci. Museli se na druhou stranu vzdát šikovného Rusa Namestnikova a nadějných mladíků Bretta Howdena a Čecha Libora Hájka.

Ryan McDonagh jde z NY Rangers do Tampy

Ryan McDonagh jde z NY Rangers do Tampy

Do Tampy: Ryan McDonagh, J. T. Miller

Do Ny Rangers: Vladislav Namestnikov, Libor Hájek, Brett Howden, výběr v prvním kole draftu 2018 a druhém kole 2019

2. Obhájce titulu získal Brassarda

I Penguins míří letos vysoko, přeci jen jsou obhájci titulu z posledních dvou let. Pustili se tedy do výměny mezi třemi týmy, ze které získali velmi dobrého centra v podobě Dericka Brassarda, útočníka Vincenta Dunna a výběr v třetím kole draftu 2018. V Brassardovi má Pittsburg třetího centra za Crosbym a Malkinem, kterého hledali po letním odchodu Nicka Bonina.

Senároři z Ottawy se zbavili drahého Brassardova kontraktu a získali kromě výběrů v draftu i slibného gólmana Gustavssona. Tým z Las Vegas se do výměny zapojil prý hlavně proto, aby nedovolil získat Brassarda některému ze svých konkurentů v Západní konferenci. O zkušeného centra se zajímal Winnipeg a Rytíři nechtěli Brassarda ve své konferenci pro play-off.

Derick Brassard se stěhuje z Otawy do Pittsburgu

Derick Brassard se stěhuje z Otawy do Pittsburgu

Do Pittsburgu: Derrick Brassard, Vincent Dunn, třetí kolo draftu 2018

Do Ottawy: Filip Gustavsson, první kolo draftu 2018, třetí kolo 2019

Do Las Vegas: Ryan Reaves, čtvrté kolo draftu 2018

3. Medvědi vylepšili útok

V rámci uzávěrky výměn byli agresivní i Medvědi z Bostonu. Ti získali výpomoc do útoku v podobě veterána Ricka Nashe. Třiatřicetiletý Nash je stále velmi dobrým útočníkem a měl by být vylepšením do druhé lajny místo Ryana Spoonera. Spolu s Davidem Krejčím by měli vytvořit silný tandem, který po výborném úvodu sezony pomůže Bostonu k úspěchu v play-off. Navíc v Bostonu ušetří za kontrakt Matta Beleskeyho. 

Rangers, kteří včera pořádali výprodej, získali za Nashe nazpět velmi dobrý balíček. Nashovi totiž končí po sezoně smlouva a i tak za něj získali Beleskeyho, nadějného Ryana Lindgrena a výběr v prvním kole draftu.

Rick Nash jde z Rangers do Bostonu

Rick Nash jde z Rangers do Bostonu

Do Bostonu: Rick Nash

Do NY Rangers: Ryan Spooner, Matt Beleskey, Ryan Lindgren, výběr v prvním kole draftu 2018, sedmé kolo draftu 2019

4. Stastny míří do Winnipegu

Jets sice nezískali některého z hvězdných centrů na trhu (Brassarda, Tomáše Plekance nebo Marka Letestua), ale i tak mají na kontě solidní výměnu, když do jejich kádru přichází veterán Paul Stastny. Ten kvůli výměně zrušil klauzuli o nevyměnitelnosti, protože má šanci uspět v play-off. St. Louis navíc zaplatí polovinu Stastnyho zbývajícího platu.

Blues sice stále ještě bojují o play-off, přesto Stastnyho vyměnili, aby o něj po sezoně nepřišli bez náhrady. Loni za podobné situace vyměnili Kevina Shattenkirka, možná budou mít letos stejné štěstí.

Paul Stastny se stal součástí výměny St. Louis s Winnipegem

Paul Stastny se stal součástí výměny St. Louis s Winnipegem

Do Winnipegu: Paul Stastny

Do St. Louis: První kolo draftu 2018, čtvrté kolo 2020, Erik Foley

5. Buffalo se zbavilo problémového Kanea

Jedno z největších jmen letošní uzávěrky byl Evander Kane, který putuje z Buffala do San Jose. V týmu Sabers se spekulovalo, že Kane nemá nejlepší vliv na kabinu, teď ho čeká nová zkušenost a první pořádná šance v play-off. 

Buffalo může být rádo, že za Kanea, který je v posledním roce své smlouvy, získalo aspoň něco a budou doufat, že Kane zůstane u Sharks, aby získali výběr v prvním kole draftu a ne ve druhém.

Evander Kane byl vyměněn z Buffala do San Jose

Evander Kane byl vyměněn z Buffala do San Jose

Do San Jose: Evander Kane

Do Buffala: Danny O´Regan, podmínečný výběr v prvním kole 2019, čtvrté kolo draftu 2020

Jakub Eichler

Najdete na Lidovky.cz