Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Branku Capitals nehájí Čech. Září nezkušený Holtby

Washington Capitals (Holtby) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Washington Capitals (Holtby) | foto: Reuters

WASHINGTON O post brankářské jedničky se ve Washingtonu celý ročník přetahovali Češi Tomáš Vokoun a Michal Neuvirth. Před nejdůležitější částí sezony - play off - se ale oba zranili a ve dvou zápasech v Bostonu nastoupil dvaadvacetiletý Braden Holtby, který ve vyřazovacích bojích sbírá první zkušenosti. I tak ovšem září.

Holby chytil 72 z celkových 74 střel Bruins a má velký podíl na tom, že se úvodní série stěhuje do hlavního města Spojených států amerických za nerozhodného stavu. "Je to bojovník. Má naši důvěru," pochválil Holtbyho trenér Dale Hunter. "Je neuvěřitelný. Není nic, na co bychom si u něj mohli stěžovat," dodal útočník Marcus Johansson.

Tomáš Vokoun kolaboruje s bolestí v tříslech a jeho návrat je zatím v nedohlednu.  Zato Michal Neuvirth by se měl dát do kupy během 1. kola proti Bostonu, jak předem avizovali trenéři Capitals. Ovšem při této konstelaci, kdy se Holtbymu daří, lze očekávat, že české kolegy do branky jen tak nepustí. "Dokud budeme vyhrávat, je vlastně jedno, kdo chytá. Nyní mám šanci já a snažím se maximálně pomoci svému týmu," pravil skromně Holtby.

Zleva: Tomáš Vokoun a Michal Neuvirth.

Vokoun a Neuvirth se během této sezony vystřídali několikrát.

Tomáš Vokoun se měl po letním příchodu stát stavebním kamenem týmového úspěchu. Svými nevyrovnanými výkony ale tuto roli nepotvrdil a podobné výkyvy měl i mladší Neuvirth. Nyní jen čas ukáže, jak je na tom nejméně zkušený Holtby, jenž v NHL nastoupil pouze ke třiadvaceti utkáním.

"Všichni naši brankáři mají své kvality, jinak bychom s nimi smlouvy nepodepsali. Braden je velice talentovaný a hbitý gólman, který velmi dobře pracuje s hokejkou. Tomáš má zase za sebou několik výtečných sezon v NHL. A Michal už má zkušenosti z vypjatých zápasů play off," vyhodnotil trenér brankářů Dave Prior.

Anketa

Kdo by byl větší posilou pro národní tým?

David Krejčí (Boston) 80
Michal Neuvirth (Washington) 19

Úvodní kolo vyřazovacích bojů mezi Bruins a Capitals sleduje i reprezentační trenér Alois Hadamczik. V případě neúspěchu Washingtonu by mohl stát o služby Neuvirtha, neboť účast Ondřeje Pavelce na MS si nepřálo vedení Winnipegu. Tomáš Vokoun již s předstihem tvrdil, že kvůli rodině se v letošní sezoně v dresu národního týmu nepředstaví.

Na druhou stranu kdyby neuspěli obhájci Stanley Cupu z Bostonu, v reprezentaci by se mohl objevit David Krejčí, nejproduktivnější hráč loňského play off. Proto si Hadamczik přeje, aby série skončila co nejdříve.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek
Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už...