Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

V přímém souboji o druhé místo byla úspěšnější Mladá Boleslav, Plzeň porazila 3:1

Autor třetího gólu Lukáš Kašpar (vpravo) z Mladé Bolesavi. foto: ČTK

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi udolali v dohrávce 45. kola extraligy Plzeň 3:1 a posunuli se před Západočechy na druhé místo tabulky. Vítězný gól vstřelil ve 32. minutě David Šťastný, na dvou brankách se podílel Martin Ševc. Kapitán hostů Milan Gulaš si připsal asistenci a má na kontě 69 kanadských bodů, což je nový klubový rekord.
  17:33

„Katastrofální, neomluvitelné“. Kouč Komety Zábranský se kál před fanoušky za debakl ve Varech

Domácí začali ve velké stylu a plzeňský brankář Frodl byl od začátku v permanenci. Poprvé ale kapituloval až v 8. minutě, kdy jej pět sekund před koncem úvodní přesilové hry překonal pohotově dorážející obránce Hrbas.

Až poté se ke slovu dostali i Západočeši. Gólman Peters si ale poradil s šancemi Zdráhala i Poura, na druhé straně se do slibné příležitosti dostal Najman. Místo střely ale volil ještě přihrávku.

Dohrávka 45. kola hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Hrbas (Ševc, Skalický), 32. D. Šťastný (Ševc, R. Zohorna), 59. L. Kašpar (Lunter, Dlapa) - 25. P. Straka (Čerešňák, Gulaš). Rozhodčí: Šír, Pražák - Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 3778.

I hosté se nakonec poprvé prosadili v přesilové hře. Ve 25. minutě fauloval v útočném pásmu Zbořil a Straka jeho nedovolený zákrok po osmi sekundách pohotovou dorážkou potrestal.

Středočeši si vzali vedení zpět po uplynutí poloviny zápasu. Ve 32. minutě skončila Ševcova střela jen na tyči, ale o několik sekund později nahrál kapitán domácích zcela volnému Šťastnému, který pohotově trefil odkrytou branku.

Ve 41. minutě byl blízko vyrovnání Mertl, Peterse ale nepřekonal. Domácí mohl uklidnit v polovině třetí části Ševc, jenže trefil opět jen horní tyč. Bruslaře to nemuselo mrzet, jejich výhru potvrdil při power play Kašpar.