15. května 2008 13:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

V prodloužení jsem už věřil, že vyhrajeme

Jiří Šlégr pro LN.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Šlégr pro LN. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Bezprostředně po utkání mám poněkud smíšené pocity. Když jsme na začátku prodloužení přežili oslabení 3:4, už jsem pevně věřil, že tohle utkání nám přinese vítězství, a tedy i radost.

Zápas to byl dost opatrný a vyrovnaný. Dobře chytali brankáři a na obou stranách se zodpovědně bránilo. Ve druhé třetině se mi zdálo, že byli trochu lepší Švédi, my zase ve třetí části hry.

Jenže pak jsme dostali ve 4. minutě prodloužení hodně smolný gól a tím všechno skončilo. Nešťastná ale byla i vyrovnávající branka Švédů necelé tři minuty před koncem normální hrací doby. Hnilda vyjel, srazil se s jedním ze Švédů, upadl, a než se zvedl a srovnal se, už to tam měl... Při rozhodující brance zase puk vyrazil, ten se ale odrazil myslím od Čáslavy a doklouzal do naší sítě. Takový už ale někdy bývá sport.

Po skončení utkání se Švédy jsem si vzpomněl na MS v Praze před čtyřmi roky, kdy jsme zvládli výtečně základní část, a pak prohráli ve čtvrtfinále s Amerikou na nájezdy. To byl pro mě jeden z nejhorších momentů, které jsem v dresu národního týmu zažil...

Jiří Šlégr, Lidové noviny

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?