Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Veterán Straka se chystá na sezonu, ale o kariéře se ještě nerozhodl

Sport

  9:30
PLZEŇ - Lídr hokejistů Plzně Martin Straka se nadále chystá v dresu Indiánů na sezonu, ale definitivně se ještě o pokračování kariéry nerozhodl. Jednačtyřicetiletý šéf západočeského klubu, který v dubnu vítěznou trefou ve Zlíně zařídil Plzni premiérový extraligový titul, bude mít jasno podle svých slov v příštích dnech či týdnech.

Hokejista a majitel Plzně Martin Straka foto: Mafra - Ladislav Němec

První zápas v letní přípravě sehrál Straka v pátek v European Trophy na ledě Brna a nastoupil i v nedělní domácí odvetě s Kometou. Zda bude v centru elitní řady i při čtvrtečním domácím vstupu do extraligové sezony proti Vítkovicím, není jasné. Chce vědět, že je stoprocentně připravený hrát. "Je na to času dost, kdyby to nebylo teď ve čtvrtek, tak za týden, nebo za dva. Až se budu cítit, že to jde, tak řeknu jo. Ale nechci to dělat na půl, že na dva zápasy nastoupím a pak tam budu sedm zápasů někde ležet. Uvidíme po dnešku, jak se budu cítit. Hlavně až se zítra vzbudím," řekl Straka.

Z pátečního výkonu v Brně měl dobrý pocit, ale horší to prý bylo v sobotu. "V pátek do docela šlo, ale v sobotu mě docela hodně zaskočilo, jak jsem se cítil a v jakém jsem byl stavu. Občas něco bolí, ale v sobotu mě bolelo všechno. To nebývá zvykem. Ještěže jsme měli volno a do dneška jsem se dal do kupy," uvedl šéf a generální manažer Plzně. Nastoupit do hry v pátek v Brně neměl původně úplně v plánu. "Já jsem naskakovat nechtěl, ale nějací kluci vypadli ze sestavy, tak mě tam dali. Nebylo to úplně špatný. Ze začátku jsme chodil po dvaceti sekundách z ledu, protože jsem byl hodně zahlcený. Pak se to zlepšilo," řekl Straka.

Generální manažer a opora hokejistů Plzně Martin Straka

Nechce po jednom utkání dělat závěry. "To další utkání může vypadat úplně jinak. Dneska můžu být úplně nemožný a zítra se nehnu, to by potom nemělo cenu," uvedl Straka. Ve svém rozhodnutí se nenechá ovlivňovat tím, že by jeho absence mohla být pro klub další ztrátou po odchodu Jana Kováře do Magnitogorsku. "Budu v tom asi trošku sobecký, ale koukám jen na sebe, abych byl fit a cítil se v pohodě. Protože vím, že jinak bych klukům ani nepomohl. Když to nejde, nemáte chuť, tak to nepůjde ani na ledě," doplnil Straka s tím, že kdyby kariéru uzavřel, musel by za sebe hledat náhradu. "Nějakou posilu bych musel sehnat, s tím se počítá," dodal olympijský vítěz z Nagana.

Kouč Razým: Hráče jako Straka nahradit nelze

Kouč Plzně Milan Razým Strakovi na začátku týdne při blahopřání k 41. narozeninám řekl, aby už konečně oblékl znovu plzeňský dres a po pár dnech se dočkal. "Je to pro nás alfa a omega, aby hrál. Takového hráče nahradit nelze, ještě navíc po odchodu Jana Kováře. Martinův výkon potřebujeme. Nehledě na to, že takových hráčů už na našem ledě moc není, ne-li nikdo. Kdyby měl končit, byla by to škoda pro celý český hokej i pro fanoušky," myslí si Razým.

Plzeň. Martin Straka slaví postup.

I podle útočníka Tomáše Vlasáka je Straka pro tým klíčovou postavou. "Martin se musí samozřejmě rozhodnout sám. My hráči a všichni okolo víme, že když bude Martin na ledě, tak to bude vypadat úplně jinak, než když tam nebude. Všichni si přejeme, aby ještě rok s námi dal. Asi si nebudeme nalhávat, že by to bylo více," řekl Vlasák. Právě s ním a Radkem Dudou Straka pro Kometě nastupoval. "Jeho přínos na ledě i v kabině je neocenitelný. Asi si všichni zhluboka oddychneme, když ještě pokračovat bude. Věřím, že se bude cítit dobře a sezonu s námi vydrží," dodal Vlasák.

Pokud bude Straka nadále hrát, je jisté, že se nezúčastní olympijských her v Soči. V širší nominaci kouče Aloise Hadamczika jeho jméno chybí, což je podle něj pochopitelné. "Já jsem s Lojzou teď vůbec nemluvil. On ani nevěděl, jestli budu hrát. Skládá se to z kluků z NHL, budeme mít k dispozici všechny ty nejlepší. Hokejistů máme dost, takže je to úplně v pohodě," potvrdil Straka, že o comebacku do reprezentace nepřemýšlel.

Autoři: ,

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...