Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Bitkaři svátky nectí, v NHL tekla na Vánoce krev

Sport

NEW YORK - Pokud jste si říkali, že by předvánoční nálada mohla obměkčit srdce tvrdých hochů hrající zámořskou NHL, tak jste se spletli. V nočním programu slovutné soutěže bylo na programu třináct duelů a fanoušci viděli přesně deset bitek, včetně jedné hromadné šarvátky.

Zmlácený Jarome Iginla. foto: Reuters

Co mají společného Jarome Iginla, Zenon Konopka, Eric Boulton či Shawn Thornton? V dnešní předvánoční noci se v duelech zámořské NHL porvali. Nebyli jediní, celkem oficiální web hockeyfights.com napočítal deset střetů ostrých hochů na ledě bez rukavic.

Rok 2010 v obrazech

V duelu Bostonu s Atlantou (4:1 vyhráli domácí) se strhla dokonce hromadná bitka. Tento zápas byl ostatně plný zajímavostí - nastoupili proti sobě statisticky nejlepší brankáři soutěže, domácí Tim Thomas a proti němu Čech Ondřej Pavelec. Strážce branky Atlanty dvakrát překonal Shawn Thornton.

SHAWN THORNTON VS ERIC BOULTON:

Ten samý Thornton, který se hned po úvodním buly serval s Ericem Boultonem. Což ostatně zaryté fandy příliš nepřekvapilo, tihle dva borci se totiž servali již popáté za poslední tři sezony.

"Viděl jsem, že jejich kouč na nás hned poslal čtvrtou lajnu s Boultonem, tak jsme se do toho pustili. Chtěli jsme to trochu rozehřát hned na úvod," řekl hrdina zápasu. To se oběma skutečně povedlo natolik, že se v průběhu zápasu do sebe pustily celé pětky, včetně hvězd Littleho či Lucice.

JAMES BENN VS JAROME IGINLA:

Neostřejší pěstní výměna názorů se udála mezi Jaromem Iginlou, kapitánem Calgary Flames, a Jamesem Bennem, tvrďákem Dallasu Stars. Přestože skončil bitku s krvavými šrámy v obličeji, bitku vyhrál kapitán "plamenů". Ten se nakonec mohl radovat i s výhry svého celku 3:2 - VŠECHNY BITKY PŘEDVÁNOČNÍHO PROGRAMU SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE!