Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Kanadský kapitán ukázal odvrácenou tvář. 'Je to špína,' zní od Finů

Sport

  16:00
PRAHA - Hokejisté Kanady dostali na světovém šampionátu v Rusku v úterý pořádnou lekci od Finů, kteří vyhráli duel neporažených ve skupině B hladce 4:0. To ale nebylo všechno. Kapitán Javorových listů Corey Perry navíc předvedl hodně nepříjemný zákrok na mladou hvězdičku soupeře Patrika Laineho, který rozhodně nebyl dvakrát férový...

Zákrok Coreyho Perryho na Patrika Laineho. foto: youtube.com

Finové vedli 1:0, osmnáctiletý finský supertalent, který na turnaji nasbíral už deset kanadských bodů za šest branek a čtyři asistence, což jej řadí na třetí místo bodování turnaje, právě projížděl kolem kanadské střídačky, když o jeho levou brusli zavadil kapitán soupeře Corey Perry.

Laine „odkulhal“ na střídačku, zápas ale nakonec dohrál. Opakované záběry pak ukázaly, že kanadská hvězda rozhodně moc dobře věděla, co svojí bruslí dělá, a že o něm soupeř navíc nevěděl.

„Cože? Nemám ponětí, na co se mě to ptáte,“ mlžil útočník Anaheimu před novináři po zápase. „Asi mě chtěl nahnat strach, nevím, proč to udělal, bylo to zbytečné,“ rozpomněl si na incident naopak celkem rychle dle mnohých letošní jednička, či dvojka vstupního draftu NHL.

„Možná bych si měl s Coreym Perrym promluvit,“ napsal následně na svůj twitterový účet bývalý finský hokejový tvrďák Essa Tikkanen. A nebyl sám, finští fanoušci byli ve svém hodnocení ještě tvrdší a slova „zákeřňák“ a „špína“ jsou ještě ta milejší.

Na webu www.mtv.fi naleznete anketu, zda si čtenáři myslí, že se jednalo o úmyslný zákrok. Do dnešní třetí hodiny odpolední bylo o záměru Perryho přesvědčeno 90 procent hlasujících.

Do jednatřicetiletého kanonýra se ale pustili i v zámoří, kde jeho zákrok označili taktéž za zákeřný. Zároveň připomněli, že Perry má pověst nejen skvělého střelce, ale také nepříjemného až právě záludného hokejisty.

„Pokud bych hrál proti Perrymu, chtěl bych mu asi hodně fyzicky ublížit. A myslím, že podobně smýšlí většina hráčů v lize,“ řekl nedávno pro NBC Sports známý hokejový analytik Mike Milbury.

Tak, či onak, Perryho může tento incident stát případné čtvrtfinále šampionátu, ve kterém Kanada narazí svého velkého rivala posledních let ze Švédska. Finové totiž podali na jeho zákrok podnět k IIHF a případem se tak musí zabývat nejvyšší vedení šampionátu.

A jelikož nebyl kanadský útočník potrestán ve hře od rozhodčích na ledě, minimálně jedno-zápasová stopka není v jeho případě nereálná.

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...