Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Nejrychlejší gólman? Ward. Thomas se málem přizabil

Sport

  9:48
RALEIGH/PRAHA - Hokejový svět už zná svého nejrychlejšího brankáře. Ano, čtete správně - nejrychlejšího brankáře. Na setkání největších hvězd NHL při letošním All Star Game v Caroline si to v bruslařských soubojích nerozdávali jen hráči v poli, ale také gólmani. A vyhrál domácí miláček - Kanaďan Cam Ward, který předčil o deset let staršího veterána Tima Thomase.

Tim Thomas. foto: www.nhl.com

Byla to skutečná show, tak jak to v Americe milují. Fanoušci se bavili úchvatnými kousky, i vtípky hráčů, kteří po většinu času měli tváře roztažené do širokých úsměvů. Největšími smíšky byla osvědčená jména - Alexander Ovečkin a Tim Thomas.

Právě brankářský fantóm letošní sezony vymyslel asi největší šílenost letošních dovednostních soutěží. Při boji o nejrychlejšího bruslaře ligy se domluvil s gólmanem domácí Caroliny Camem Wardem, že v poslední rozjíždce nahradí Patrika Sharpa a Keitha Yandleho.

SOUBOJ WARDA A THOMASE:

"Navrhnul jsem mu to už v týdnu, že bychom mohli udělat něco netradičního. Nakonec souhlasil," smál se pod maskou Thomas. A to přesto, že v souboji nakonec prohrál, když první zatáčku proletěl hlavou napřed, až se o něj jeho generální manažer začal obávat. "Ještě, že má tolik zkušeností s pády," usmíval se nakonec i nejvyšší muž Bostonu Peter Chiarelli.

"Je jasné, že vyhrál Ward, je tu doma. Každý ale viděl, kdo je nejrychlejší," chechtal se dobře naložený Thomas. "Není to lehké závodit na našich bruslích, ale zvládl jsem to. Ještě rychlejší je ale naše dvojka Justin Peters," řekl po vítězství v rychlostní disciplíne Ward. Ten zajel čas 18,895 sekundy, Thomas zaostal o téměř jednu vteřinu. Jen pro srovnání - nejrychlejší nováček prolétnul dráhu za 14, 238 sekundy...

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...

Mohlo by vás zajímat