Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Zkrat bouřliváka Dudy. Z tribun urážel Vampolu, podle svědků mel křičet i jméno zesnulého Rachůnka

Sport

  5:00
Benátky nad Jizerou - Velmi kontroverzní moment zanechalo sobotní utkání první hokejové ligy mezi Benátkami nad Jizerou a pražskou Slavií (3:4). Mládežnický trenér domácího celku Radek Duda totiž z tribuny urážel útočníka sešívaných Petra Vampolu, podle očitých svědků měl použít i jméno zesnulého Karla Rachůnka, blízkého přítele Vampoly.

Radek Duda ve slovní roztržce s Petrem Vampolou. foto: Hokejka TVReprofoto

Běžela 39. minuta do té doby poklidného utkání, v němž vedla Slavia nad Benátkami 4:1, když se do sebe při vzájemné bitce chtěli pustit Jan Šír s Václavem Veberem. Rozhodčí oba kohouty nakonec rozdělili, největší konflikt se ale v tu chvíli rozehrál na opačné straně kluziště.

Radek Duda ve slovní roztržce s Petrem Vampolou.
Radek Duda.

Bývalý vyhlášený hokejový provokatér, bouřlivák a v současnosti trenér mládežnického výběru Benátek Radek Duda totiž neudržel nervy na uzdě a z tribun viditelně urážel Petra Vampolu. Slávistický útočník na jeho slovní útok reagoval velice podrážděně a jen díky zásahu rozhodčí nedošlo k možné pěstní konfrontaci, Duda byl poté ze stadionu vykázán, Vampola dostal trest do konce utkání.

Podle očitých svědků Duda zmínil i jméno tragicky zesnulého Karla Rachůnka, který spolu s Janem Markem, Josefem Vašíčkem a dalšími hokejisty ruské Jaroslavle zahynul při pádu letadla v září roku 2011. Rachůnek byl blízkým přítelem Vampoly, slávistický útočník navíc v současnosti s vdovou Kateřinou vychovává dva potomky Rachůnka.

Celý incident je zaznamenaný v zápisu utkání a je tak více než pravděpodobně, že se jím bude zabývat disciplinární komise.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat