Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyhlášený smolař Nedorost se vrací do reprezentace. Minulost neřeší

Sport

  21:21
PRAHA - Téměř čtyři roky čekal na šanci zahrát si opět v dresu národního týmu útočník Václav Nedorost. Vyhlášenému smolaři, který se v minulosti trápil s různými zraněními, se v této sezoně zdravotní problémy vyhýbají a je jednou z opor Donbassu Doněck v KHL, což neuniklo pozornosti kouče Aloise Hadamczika.

HC Lev Poprad (Václav Nedorost). foto: www.hclev.eu

"Byla to dlouhá doba, kdo by se netěšil. Tuto sezonu jsem konečně zdravý, těším se moc," řekl Nedorost na dnešním srazu reprezentantů v Praze před Švédskými hrami. Minulostí se příliš zaobírat nechtěl. "Zranění člověk neovlivní, prostě to tak bylo. Mám na to holt větší smůlu než druzí. Ale takový je život. Já byl zraněný, ostatní mají třeba zase jinou smůlu, nelze se tím takhle zabývat," prohlásil Nedorost, jehož minulou sezonu předčasně ukončilo zranění ramena a následná operace.

K TÉMATU

V této sezoně se mu zatím nepřihodilo. "Jen doufám, že to vydrží. Člověk na to nemůže myslet, v opačném případě akorát něco přijde. Díky tomu, že jsem byl celou sezonu zdravý, neztratil jsem nic z toho, co jsem v létě natrénoval," pochvaloval si Nedorost. Přiznal, že pociťuje mírnou nervozitu. "Je to trošku něco jiného než na klubové úrovni, ale je mi třicet a už mám také něco za sebou, takže není nijak velká," uvedl Nedorost.

Věří, že dokáže předvést své maximum, ale že v první řadě bude hrát dobře tým. "Protože pak jsou vidět i jednotlivci." Trenér Hadamczik naznačil, že již hledá kostru týmu pro světový šampionát. Nedorost ale v těchto souvislostech zatím nepřemýšlí. "To je daleko. Když člověk zahraje dobře, má třeba určitou šanci zahrát si i na příštím turnaji, ale směrem k šampionátu člověk neví, kolik bude hráčů z NHL a vůbec jak bude vše vypadat. Hlavní teď je zahrát dobře na tomto turnaji, pak se uvidí," řekl českobudějovický rodák, jenž má na kontě dva tituly mistra světa do 20 let.

V Doněcku má důvěru slovenského trenéra Júliuse Šuplera

V Doněcku má důvěru slovenského trenéra Júliuse Šuplera a je dokonce kapitánem týmu. Během 49 zápasů si připsal 34 bodů (15+19). "S rozhodčími se ale moc nebavím, to ani nemá cenu," řekl Nedorost, jenž v kabině národního týmu narazil hned na několik zástupců pražského Lva. Právě Lev je jedním ze soupeřů Donbassu v boji o postup do play off. "Už jsme si to vyříkávali. Jich je ale víc," pousmál se Nedorost.

Oba celky spolu sehrají poslední zápas základní části. "Už v něm nemusí o nic jít, kdyby třeba dvakrát vyhráli a my dvakrát prohráli, ale já si myslím, že to dojde až k tomu poslednímu zápasu. Říkal jsem jim, že u nás doma je vyřídíme," uvedl Nedorost. Tlak na postup do play off je v klubu dobře patrný.

"Hlavním cílem bylo vítězství v Kontinentálním poháru, tím dalším je postup do play off. Do týmu se dalo hodně peněz, nakoupila se spousta cizinců, tlak tam je. Poslední zápasy jsme zvládli, hrajeme ještě třikrát doma, a když to nezvládneme, bude to jen naše chyba," řekl Nedorost.

Jeho tým byl v posledních dnech zapleten do kuriózní "kaviárové aféry"

Jeho tým byl v posledních dnech zapleten do kuriózní "kaviárové aféry" po cestě z vítězného zápasu v Chabarovsku. Celníci před odletem týmu zabavili pět krabiček černého kaviáru z jesetera. Český útočník o celé věci prý neměl ani tušení. "Šlo to úplně mimo mě. Až druhý den mi volal nějaký novinář a ptal se, o co tam šlo. Černý kaviár se nesmí vyvážet, to byl ten problém," řekl Nedorost.

Doněck je také domovem fotbalového Šachtaru, jehož zápasy se spoluhráčem Lukášem Kašparem občas navštěvují. "Hrají opravdu výborně, chodí na ně 50 tisíc diváků. Když porazili Chelsea, lidé to hodně prožívali," připomněl Nedorost. Oběma shání lístky Tomáš Hübschman. "Jsme vybavení - dresy, čepice, šály. Máme Tomášovo jméno na zádech a podporujeme ho tam. On sám ale nosí dres s Hübschmanem," smál se Nedorost. Fotbalový reprezentant si zase oblíbil hokej. "Přišel by, i kdybychom hráli přátelák s někým ze druhé ukrajinské ligy. Když může, je na každém zápase," prozradil Nedorost.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!