Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Mrázek držel Chicago ve hře, Toronto uspělo v přestřelce s Dallasem

Brankář Chicaga Petr Mrázek se přesouvá za pukem v zápase proti Minnesotě. foto: AP

Hokejový brankář Petr Mrázek kryl 23 z 25 střel v domácím zápase Chicaga, které nakonec podlehlo těsně 1:2 Minnesotě. V dalších dvou středečních duelech NHL se již radovali domácí. Rangers porazili 3:1 Tampu a Toronto zvítězilo 5:4 v přestřelce s Dallasem.
  7:23aktualizováno  10:11

Minnesota se na ledě Chicaga ujala vedení ve 13. minutě, kdy z mezikruží pálil přesně Jacob Lucchini. Ve druhém dějství ale srovnal domácí veterán Nick Foligno a za stavu 1:1 se začínalo od znova.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 50z./73b. (33+40)

2. Hronek - 50z./36b. (3+33)

3. Hertl - 48z./34b. (15+19)

4. Nečas - 44z./31b. (13+18)

5. Zacha - 46z./31b. (11+20)

Velkou zásluhu na smírném skóre měl i pozorný Petr Mrázek, jemuž statistici napočítali 23 zákroků. V 51. minutě byl ale krátký na zakončení do odkryté části brány v podání mladšího bratra od střelce jediné branky Chicaga - Marcuse Foligna. Asistencí celou akci vymyslel Vinni Lettieri, jenž přihrával i na úvodní trefu Wild.

Blackhawks tak zůstávají na pouhých 30 bodech na dně Centrální divize (Minnesota je ve stejné divizi předposlední s 49 body) i celé NHL, lepší je i San Jose s 33 body.

Útočníci William Nylander (2+1) a John Tavares (1+2) se shodně třemi body zasloužili o vítězství Toronta 5:4 nad Dallasem. Hosté měli ve svém středu také dvougólového střelce Jevgenije Dadonova (2+0).

Klíčovou fází zápasu byla 52. minuta. Zmiňovaný Dadonov svou druhou trefou večera díky proměněnému trestnému střílení nejprve vyrovnával průběžné skóre na 3:3. O 32 vteřin později ale slavili fanoušci Maple Leafs, když domácím vrátil vedení Mitch Marner a za dalších 20 vteřin přidal pojistku produktivní Nylander.

Zásah švédského útočníka byl nakonec tím rozdílovým, když se v 59. minutě prosadil ještě forvard Stars Wyatt Johnston.

Centr Toronta David Kämpf vinou zranění opět nenastoupil, jediným českým účastníkem duelu tak byl hostující Radek Faksa (12:13, +1, 1 střela).

Veterán Jonathan Quick dostal opět přednost před Igorem Šesťorkinem a ve svéme třetím startu za sebou vychytal Rangers třetí výhru. Na výsledky 7:2 nad Ottawou a 2:1 po prodloužení nad Coloradem ve středu navázal vítězstvím 3:1 nad Tampou Bay.

Bodování NHL

„Chytal výborně. Myslím, že jsme dnes předvedli solidní výkon i my před ním, ale když bylo potřeba, vytáhl skvělý zákrok,“ chválil zkušeného brankáře obránce Jacob Trouba.

Dvakrát se za New York prosadil Jimmy Vesey, autorem rozdílové branky byl Jonny Brodzinski. Čestnou trefu hostů obstaral Brandon Hagel. Asistenci bral Nikita Kučerov (86 bodů, 32+54), díky čemuž se osamostatnil od Nathana MacKinnona (85 bodů, 32+53) z Colorada na čele produktivity soutěže.

Výsledky

NHL
8. 2. 2024 3:30
Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks : Minnesota Wild Minnesota Wild 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly:
33:44 N. Foligno (Kurashev, T. Raddysh)
Góly:
12:27 Lucchini (Lettieri, Duhaime)
50:07 M. Foligno (Lettieri, Faber)
Sestavy:
Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, I. Phillips, Tinordi – T. Raddysh, Kurashev, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Dickinson (A), Blackwell – T. Johnson, Entwistle, Reichel – Donato, Sanford, Katchouk.
Sestavy:
Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Merrill, Mermis, Middleton, Bogosian, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov (A) – Boldy, Eriksson Ek (A), M. Johansson – F. Gaudreau, Rossi, M. Foligno (A) – Lettieri, Lucchini, Duhaime.

Rozhodčí: L'Ecuyer, StLaurent – Pancich, Nansen

Počet diváků: 17 230

NHL
8. 2. 2024 1:00
Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs : Dallas Stars Dallas Stars 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
51:05 Dadonov
58:35 W. Johnston (Heiskanen, Marchment)
Sestavy:
Samsonov (Mar. Jones) – Rielly, Brodie, Benoit, McCabe, Giordano, Liljegren – Knies, Matthews, Marner – Bertuzzi, Tavares, W. Nylander – Gregor, Domi, N. Robertson – McMann, Reaves, Holmberg.
Sestavy:
Wedgewood (Oettinger) – Harley, Heiskanen, R. Suter, Hanley, Lindell, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, W. Johnston – Marchment, Duchene, Seguin – Benn, Steel, Pavelski – Dellandrea, Faksa, Dadonov.

Rozhodčí: Dunning, Furlatt – Deschamps, Berg

Počet diváků: 18 517

NHL
New York Rangers New York Rangers : Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)