Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Za podivnou záchranu Vítkovic s čistým štítem. Karlovy Vary za nasazení juniorů vyvázly bez trestu

Zleva Richard Záruba z Karlových Varů a Jan Schleiss z Vítkovic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Richard Záruba z Karlových Varů a Jan Schleiss z Vítkovic. | foto: ČTK

Praha Karlovy Vary vyvázly u disciplinární komise hokejové extraligy bez trestu za nasazení juniorů do utkání 51. kola na ledě Vítkovic. Energie duel prohrála 2:8 a Ostravané se díky tomu definitivně zachránili v extralize. Před týdnem rozhodla Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) ve Velké Bíteši, že se na komisi obrátí s podnětem, že si západočeský klub počínal proti duchu fair play a porušil tím paragraf 29 disciplinárního řádu extraligy.

„Disciplinární komise na svém zasedání rozhodla, že Karlovy Vary se nedopustily porušení žádných stanov a řádů ČSLH, takže disciplinární řízení zastavila. Zástupci Karlových Varů přijeli s jasným vysvětlením, že se nedopustili ničeho, co by porušovalo řády,“ řekl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík České televizi.

„Jen využili možnost nasadit juniory s ohledem na to, aby pošetřili své důležité a klíčové hráče pro další průběh soutěže. Dívali se čistě jen na sebe, aby měli co nejlepší sezonu,“ konstatoval Ujčík. Rozhodnutí bylo jednomyslné. „Posuzujeme věci na základě řádů a stanov, a jestliže na takové věci nepamatují, tak my nemáme na základě čeho vše posuzovat. A tím je vše jasně dané. Osobní dojmy necháváme stranou,“ doplnil Ujčík.

Zleva Richard Záruba z Karlových Varů a Jan Schleiss z Vítkovic.
Zleva Roberts Bukarts z Vítkovic, Alexandre Mallet z Vítkovic a Dominik Lakatoš...

Podle ředitele extraligy Josefa Řezníčka členové disciplinární komise vyjádřili velký nesouhlas s tím, jak tento případ zapůsobil na veřejnost. „Nebylo to jednání, aby mohlo být postiženo. Ale shodli se všichni na tom, že doporučí APK, aby přemýšlela o návrhu nových herních modelů závěru soutěže, pokud bude přímý sestup a postup, což nikdo zatím nezměnil. Aby velice intenzivně přemýšlela o tom, aby se taková utkání eliminovala. A definování sestupujícího přiložila mezičást, jestli to bude play down nebo play out,“ uvedl Řezníček.

Podle něj navrhovalo vedení extraligy před touto sezonou několik herních formátů po základní části, v kterých by se dodatečně určil sestupující, ale kluby je odmítly. Do první ligy tak sestoupil poslední tým po základní části, kterým bylo po 52 kolech Kladno.

Podle Řezníčka zástupci Karlových Varů k obhajobě svého jednání přednesly stejné vyjádření jako dříve. „Nezaznělo nic nového. Zaznělo to, že se svědomitě chtěli připravovat na předkolo. Vložili si do toho i nějaký mezicyklus. Obětovali tomu utkání v Mladé Boleslavi a cestou na severní Moravu k tomu přistoupili tímto způsobem, aby hráče ušetřili, ochránili a mohli plnohodnotně zasáhnout do předkola,“ dodal Řezníček.

Tipsport extraliga - 52. kolo

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. Bílí Tygři Liberec 52 30 0 0 15 179:131 102
2. HC Oceláři Třinec 52 27 0 0 17 163:125 93
3. HC Sparta Praha 52 21 0 0 16 174:145 92
4. BK Mladá Boleslav 52 22 0 0 14 155:124 92
5. HC Škoda Plzeň 52 27 0 0 16 162:142 92
6. HC Kometa Brno 52 21 0 0 20 143:156 79
Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Ledecká se na sociálních sítích pochlubila tanečním vystoupením. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Ledecká se na sociálních sítích pochlubila tanečním vystoupením. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

Ledecká se na sociálních sítích pochlubila tanečním vystoupením. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!