Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Za zády trenéra si stěžoval, že nehraje. Třinecká legenda Polanský proto odchází na hostování

Sport

  16:00
TŘINEC - Třinecký hokejista Jiří Polanský odejde po sporu s trenérem Vladimírem Kýhosem na zbytek sezony na hostování. Vedle extraligy je podle webu Ocelářů ve hře i možnost zahraničního angažmá.

Jiří Polanský (vlevo) si u novinářů stěžoval, že v Třinci nehraje. Proto teď odchází na hostování. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Jelínek končí na střídačce Boleslavi, v Třinci vyhodili generálního ředitele Marka

Odchod Polanského je zřejmě definitivní tečkou za roztržkou mezi třineckým útočníkem a koučem Kýhosem.

Čtyřiatřicetiletý centr si poté, co ho trenér nenominoval na zápasy proti Vítkovicím a Pardubicím, postěžoval na nedostatek prostoru ve hře a obvinil Kýhose, že ho opomíjí z osobních důvodů. To kouč odmítl.

„Zůstat v kabině pod panem Kýhosem nemůžu. Nemám agenta, a proto jsme se dohodli s Honzou Peterkem, že mi najde něco v extralize,“ uvedl Polanský v tiskové zprávě.

„Chtěl bych se omluvit klubu za vzniklou situaci a zároveň poděkovat vedení za korektní jednání, za dlouhodobou podporu a za to, že mi umožnili řešení, které nespálí za naší spoluprací mosty,“ dodal.

Jiří Polanský (vlevo) a Petr Čajánek.
Jiří Polanský z Třince se tlačí do soupeřova brankoviště.

Aféru nejprve odnesl odvoláním generální ředitel a sportovní manažer Pavel Marek. Ve čtvrtek klub oznámil, že si nové angažmá pro zbytek sezony hledá i Polanský. V Třinci má ale dále platnou smlouvu, takže se v dresu Ocelářů znovu může objevit.

„Momentálně sázím opravdu na jiné hráče. Jirka se rozhodl vyřešit svou situaci, jak se rozhodl, a pro mě je to nyní už uzavřená záležitost, kterou dál vyřizuje pan Peterek,“ řekl Kýhos.

Brněnský rodák Polanský do Třince přišel z Komety ještě v juniorském věku a v klubu působí od roku 1998. Za A-tým odehrál přes 700 extraligových utkání a dlouhodobě patří k jeho nejproduktivnějším hráčům.

Autor: