7. prosince 2016 12:16 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Larsen skončil po srážce s Hallem v bezvědomí na ledě, hráči ho ještě okopali

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Taylor Hall právě sráží Philipa Larsena k ledu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taylor Hall právě sráží Philipa Larsena k ledu. | foto: repro youtube

NEW JERSEY Fanoušci hokeje mají opět o čem mluvit. V nočním duelu mezi New Jersey Devils a Vancouver Canucks (3:2) skončil po srážce s domácím Taylorem Hallem hostující bek Philip Larsen v bezvědomí na ledě. A v zámoří se nyní přou: Byl to faul, či nikoliv?

Fanoušci hokeje mají opět o čem mluvit. V nočním duelu mezi New Jersey Devils a Vancouver Canucks (3:2) skončil po srážce s domácím Taylorem Hallem hostující bek Philip Larsen v bezvědomí na ledě. A v zámoří se nyní přou: Byl to faul, či nikoliv?

Běží šestá minuta druhé třetiny souboje NJ Devils a Vancouveru, když za stavu 1:1 přebere hostující bek Larsen kotouč za vlastní brankou. Jen na chvíli zaváhá, když hledá černou gumu letící po mantinelu na čepeli své hole, když tu se potká s tělem Halla, který si ho – jak mu velí praxe pro forčeking – najede z druhé strany branky hostí, a končí v bezvědomí na ledě.

Oheň je na střeše, do talentovaného Halla se pouští soupeři, parťáci se jej snaží chránit. Kromě brankáře Vancouveru Jacoba Markströma v tu chvíli vlastně nikoho nezajímá ležící Larsen. Naopak, ještě schytá několik ran hokejkami a bruslemi od vlastních spoluhráčů i protivníků.


„Co jsem slyšel, tak už hýbe končetinami, je vzhůru a reaguje na podněty. Vždycky jsem se staral o své hráče, jejich zdraví. Když tam ležel bez hnutí, jedinou mojí starostí bylo jeho zdraví,“ řekl po zápase kouč hostí Willie Desjardins. Při pohledu na video a okopávání hlavy Larsena se dá s nadsázkou dodat, že na střídačce Vancouveru byl s podobnou starostí nejspíše jediný.

Dobrou zprávou budiž, že jeho slova potvrdil také redaktor webu redaktora webu Sportsnet.ca Dan Murphy, dle kterého se Larsen už v sanitce probudil a střet by pro něj neměl mít žádné vážnější následky.

07.prosince 2016 v 03:03, příspěvek archivován: 07.prosince 2016 v 11:19

Larsen was coherent, alert and had full movement before being taken to hospital for observation. #canucks

Zajímavé bude sledovat, jak bude mít celý incident nějaké následky – ty disciplinární – pro Halla.

Kanadský útočník, který se ještě v dresu Edmontonu „proslavil“ tím, že svoji premiérovou sezonu si ukončil sám nepovedenou rvačkou, totiž v době srážky sice mírně poskočil, jenže jeho ruce zůstaly u těla, neútočil na hlavu soupeře a hlavně: lze poznat, že jednička draftu z roku 2010 před nárazem zpomalí a že jeho soupeř kouká do ledu a na kontakt se soupeřem není připravený. Což ale není chyba Halla.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz