Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zachránili mladému hokejistovi život. Trenér a spoluhráč mu vytáhli zapadlý jazyk

Sport

  14:30
ŽLOBIN/PRAHA - Všichni okolo stáli u šestnáctiletého běloruského hokejisty Bogdana Gricjuka, který se po nárazu na mantinel svíjel na ledě v křeči, jako opaření. V tom však mezi ostatní duchapřítomně vtrhl ze střídaček jeho trenér a ve spolupráci se spoluhráčem Alexanderem Peresuňkem vytáhli Gricjukovi zapadlý jazyk z krku a zachránili mu tak život.

Mladému hokejistovi zachránili život trenér se spoluhráčem. foto: Youtube.com

Drsňák Gudas: ‚Ať si lidi říkají, co chtějí. Nedělám zákeřné a likvidační fauly‘

V nedělním zápase ukrajinské dorostenecké nejvyšší soutěže mezi Metallurgem Žlobin a Berkutem Kyjev se během okamžiku změnil poklidně hraný zápas ve velké drama.

Útočník Berkutu Gricjuk totiž po nešetrném zákroku soupeře narazil hlavou na mantinel a poté se v bolestivé křeči svíjel u střídaček.

Ještě než přiběhl na led zdravotník, rozhodl se jednat trenér Berkutu. Přiběhl ze střídačky, položil chvějícího se mladíka na záda a vytáhl mu ve spolupráci s Peresuňkem z krku jazyk.

Gricjuk po krátké chvíli přišel ke vědomí. Podle vedení Berkutu díky včasné záchraně nedošlo u Gricjuka k žádné vážnější újmě na zdraví a hráč po zápase odjel s týmem do Kyjeva.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat