Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zapomeňte na Řezáče. ‚Sivódňa byl super game,‘ říká hokejový polyglot Pinc

Sport

  14:00
Stanislav Řezáč je „mrtev“, ať žije král. Svět si dělá legraci z nového polyglota a opět jde o českého sportovce. Je jím někdejší hokejový reprezentační gólman Marek Pinc, který po zápase Sheffield Steelers odpovídal za pomoci překladatele směsicí češtiny, ruštiny a angličtiny.

Brankář Sheffieldu zavzpomínal svou česko-rusko-angličtinou na Stanislava Řezáče. foto: Dean Woolley

‚Dřevorubec‘ Gudas o bitce a knockoutování nováčka: ‚Už mi to chybělo!‘

„Thank you very much, sivódňa byl super game. Lidi charašó, atmosféra byla super,“ odpověděl litvínovský odchovanec na obligátní otázku, jak je spokojen se svým výkonem.

V rozhovoru pro anglickou televizi po lednovém zápase s Cardiffem (3:2) si vzal Pinc na pomoc anglického spoluhráče Bena O’Connora, který se nelehké role překladatele z angličtiny do ruštiny zhostil na jedničku.

„Dneska celá kamanda igráli super. Blokovali střely. Musím pochválit celou kamandu,“ těšilo šestatřicetiletého brankáře, který si zachytal na MS v roce 2007 a 2008.

„Je to velký vítězství, tak Cardiff jest na prvním miestě. Dobrej tým, charaši komanda. My vygráli, což eto charašo,“ poukázal po výhře nad lídrem britské soutěže, na nějž ztrácí druhý Sheffield čtyři body.

Pinc v předchozích dvou sezonách a na začátku té současné působil v Kazachstánu spolu s O’Connorem, brzy však vyslyšel nabídku Sheffieldu, dlouhodobě nejlepšího týmu soutěže. S ruštinou ani angličtinou si však příliš netyká.

Nechal tak zavzpomínat na dálkového běžce na lyžích Stanislava Řezáče, který před třemi lety proslul větou „Mein taktik zkusit šůšn“ a česko-německo-anglickými větami.

Připomeňte si legendární rozhovor Stanislava Řezáče

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!