Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Zámorského mrzí, že přišel o parťáka a kamaráda Poláška. Do akce se ale těší

Sport

  20:00
MOSKVA (od našeho zpravodaje) - Hokejový obránce Petr Zámorský ze švédského Örebro byl v dějišti mistrovství světa v Moskvě jedním z čekatelů na volné místo na české soupisce a nakonec se druhé účasti v kariéře dočká. Zatímco další zadák Adam Polášek ze Sparty a útočník Dominik Kubalík z Plzně se vydali z Ruska domů, účastník šampionátu v roce 2014 v Minsku se dostal mezi vyvolené.

Petr Zámorský už není v Rusku jen od sbírání puků. foto: ČTK/AP

„Je to dobré, ale prakticky se toho pro mě moc nemění. Budu trénovat a budu připravený,“ řekl novinářům Zámorský. Dopsán by měl být před čtvrtfinále, je mu ale jasné, že bude na případnou šanci nadále čekat na tribuně. „Snažím se být pořád připravený,“ dodal zlínský odchovanec.

Červenka po prohře od Dánů: Nic se neděje, jedeme dál. Čekají nás důležité duely

Zámorský před dvěma roky v Minsku od začátku pravidelně nastupoval a v deseti zápasech si připsal tři asistence. Loni se na šampionát v Praze nedostal a opustil tým v průběhu přípravy. Nyní je zase v jiné roli. „Samozřejmě jsem se cítil v Minsku líp, hrál jsem tam od začátku, bylo to to tam něco jiného. Tady je to pro mě nová zkušenost, beru to pozitivně,“ podotkl.

Když kvůli následkům otřesu mozku vypadl v průběhu turnaje z řad čekatelů na místo v kádru útočník Jiří Sekáč z Anaheimu, zůstali na tribuně čtyři. Třetí gólman Matěj Machovský s jistotou doplnění, ostatní tři netušili, jak se pro ně situace vyvine.

Vůjtek chce zůstat v Moskvě: Tlak musíme zvládat, jinak nemáme ve špici co dělat

Po páteční nominaci útočníka Radka Faksy prakticky zhasla naděje na účast Kubalíkovi a z dvojice zbývajících beků si ponechali trenéři v dějišti turnaje místo čtyřiadvacetiletého Poláška o rok mladšího, ale na mezinárodní scéně zkušenějšího Zámorského.

Všichni náhradníci spolu během turnaje prý ale vycházeli skvěle. „Někdy jsme si z toho dělali s Polym (Poláškem) srandu a brali to docela v pohodě. Nestresovali jsme se. Říkali jsme si, že buď to vyjde, nebo ne. Já jsem taky počítal s oběma variantami,“ podotkl Zámorský.

Impotentní Slováci: Křížení se hrálo před 30 lety. Musíme střílet a dávat góly

Hlavně s Poláškem se na turnaji stali velkými přáteli. „Mrzí mě, že už tady nebude. Hodně jsme se tu skamarádili, mimo tréninky jsme spolu trávili dost času a chodili spolu na večeře. Bylo to dobré,“ dodal Zámorský.

Sledovat zápasy jen z tribuny není pro hokejistu jednoduché, ale díky úspěšnému tažení a pěti výhrám ze šesti zápasů se podle Zámorského dívalo na hokej seshora lépe. „Přál jsem klukům a fandil jim. Věděl jsem, že mají formu a hrají dobře, takže jsem se ani moc nestresoval,“ dodal Zámorský.

Autor: