Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Zápas 0:0 ve Spartě nepamatuju, přiznal Ton

Sport

  22:35
PRAHA - Ani úspěšně provedený nájezd Petra Tona nepomohl hokejistům Sparty ukončit sérii porážek v derby na ledě Slavie. Sparta prohrála ve 13. kole extraligy v O2 areně 0:1 po samostatných nájezdech a připsala si sedmou porážku v libeňské hale. Dominika Furcha v brance Slavie Ton překonal svou klasickou bekhendovou kličkou.

Sparta - Slavia (Petr Ton). foto: Richard Adamec.ČTK

"Vždycky si říkám, že zkusím něco jiného, ale ruce si dělají svoje," komentoval svou specialitu po zápase.

Jeho proměněný nájezd nicméně nestačil na víc než na bod, Michal Broš s Danielem Přibylem úspěšní nebyli a Tomáš Pöpperle kapituloval dvakrát.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ:

Sparta na Slavii vyhrála naposledy v lednu 2008. "Ten poslední vítězný zápas tady si pamatuju dobře, bylo to hodně divoké, vyhráli jsme ho 7:5," vzpomněl si Ton na dávnou přestřelku.

Něčeho podobného se dnes diváci nedočkali. "Za těch osm let, co jsem ve Spartě, jsem zápas, co by skočil 0:0, nezažil," přiznal Ton, který si v pražských derby doposud připsal 21 branek. "Dnes to bylo odbráněné, bylo to taktický zápas. Když už stav bez branek trval dlouho, začalo se hrát opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu, nechat se zbytečně vyloučit, mohlo to rozhodnout utkání. A Slavie byla v posledních minutách jednoznačně lepší," uvedl.

Sparta se mohla v případě výhry posunout na první místo tabulky, po prohře na nájezdy jí patří "jen" čtvrtá pozice. I za tu jsou ale na Spartě, která loni skončila na dvanáctém místě, rádi. "O tom, že bychom mohli jít na první pozici, jsme se v kabině ani nebavili," tvrdil nejproduktivnější hráč Sparty. "Je jedno, jestli jsme teď po derby první, nebo čtvrtí, hlavně, že jsme urvali další bod," řekl Ton.

S dosavadním průběhem sezony jsou sparťané hodně spokojeni. "Ani jsme nečekali, že bychom mohli mít tolik bodů. Myslím si, že úspěšný vstup do sezony je hodně důležitý a já osobně jsem za naše současné výsledky hodně rád," dodal Ton.

Autoři: ,