Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zranil hvězdu NHL. Zákeřná odplata pěstí do hlavy mu ukončila kariéru

Sport

  18:55
Měl pocit, že už nikomu nic nedluží. Hráči Vancouveru měli však jiné mínění. Pak se Todd Bertuzzi rozhodl vzít "spravedlnost" do vlastních rukou. Zezadu silně udeřil Steva Moora do hlavy. Útočník Colorada upadl na led a na jeho tělo pak popadali další hráči. Zranění hlavy a páteře už pak nikdy Moorovi nedovolila hrát hokej. V sobotu uplyne od černé kapitoly dějin NHL deset let.

Bertuzzi se napřahuje dát Moorovi osudový direkt foto: repro: Youtube.com

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

Počátek onoho smutného příběhu se začal odvíjet o tři týdny dříve, 16. února 2004. Pětadvacetiletý Kanaďan Steve Moore, absolvent Harvardovy univerzity, cítil, že prožívá sezonu, která může být konečně průlomová.

Hokejista draftovaný na 53. místě v roce 1998 hrál v dresu Avalanche už třetí sezonu, v předcházejících dvou letech v nejlepší lize světa však jen sbíral ojedinělé starty a trávil většinu času na farmě v Hershey.

Nyní ale Moore konečně hrál stabilně, byť ve čtvrté či třetí lajně. Proto bylo pro něj důležité dávat o sobě vědět. Toho 16. února si vyhlédl kapitána Vancouveru Markuse Näslunda, v té době nejproduktivnějšího muže NHL. Když Näslund uprostřed kluziště sahal po puku, "sestřelil" ho Moore ramenem – nárazem směřujícím k hlavě.

"Na Moorovu hlavu je vypsána odměna. Ať to byl čistý zákrok, nebo ne, Markus je náš nejlepší hráč a my musíme na to, co se stalo, reagovat. Bude zábava, až zase budeme hrát s Coloradem," řekl "zlý " muž Vancouveru Brad May.

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj