MS v ledním hokeji 2019

27. května 2019 12:14 Lidovky.cz > Sport > Mistrovství světa v hokeji 2019

Finské překvapení, nebo švédské zklamání? Hodnocení šampionátu očima webu Lidovky.cz

Dominik Kubalík (uprostřed) se raduje z gólu na 2:2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Kubalík (uprostřed) se raduje z gólu na 2:2. | foto: Reuters

PRAHA Kdo na mistrovství světa překvapil, a kdo naopak zklamal? Redakce Lidovky.cz vám přináší přehled všech týmů šampionátu. Nejvíce pochopitelně překvapili Finové, zklamaní naopak odjíždějí Rusové a Američané.

Finsko

Fin Marko Anttila slaví branku do ruské sítě.

Pořadí: 1. místo
Bilance: 10 utkání, 7 výher, 1 výhra po prodloužení, 1 prohra po prodloužení, 1 prohra v základní hrací době.
Skóre: 31:16
Nejdůležitější hráč: Marko Anttila

Opravdu nečekaný vítěz mistrovství světa. Finové, kteří měli v sestavě pouze čtyři hráče z NHL, z toho dva působili jen na farmách, neměli mít v konkurenci kádrů Ruska, Švédska či Kanady žádnou šanci. Jenže všechny tři jmenované dokázali ve vyřazovacích bojích porazit. Hvězdou se stal kapitán Marko Anttila, který se v sedmi zápasech základních skupin netrefil ani jednou, dokonce nezapsal ani jednu asistenci.

Ale v době, kdy o něco šlo, vstřelil vyrovnávací gól Švédům (dvě minuty před koncem hrací doby), dal jedinou branku zápasu s Ruskem a na finále s Kanadou si přichystal rovné dva zásahy. 203 cm vysoký útočník Jokeritu Helsinky tak prožil opravdu snový turnaj.

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.