Zápas skupiny A Slovensko vs. Kanada komentuje David Ako.

Slovensko 5:6 Kanada

Sledujte živě

22:53
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děkujeme za sledování online přenosu, kompletní reportáž z utkání najdete na webu lidovky.cz
22:49
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Konec neuvěřitelného zápasu, který byl ke Slovákům hodně krutý. Ti nakonec Kanadu přestříleli 31-28, střela Marca Stona dvě sekundy před koncem základní hrací doby jim však zlomila vaz.
60.
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bláznivý zápas vyhrává Kanada 6:5! Dvě sekundy před koncem utkání našel Thomas Chabot zcela osamoceného Marca Stona, jenž vymetl svoji střelou zápěstím levý růžek branky Marka Čiliaka.
60.
vlajka Kanada | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marc Stone našel osamoceného Jonathana Marchessaulta, jeho tvrdou střelu vytěsnil Marek Čiliak lapačkou.
59.
vlajka Kanada | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kritická situace pro Slovensko. Erik Černák byl vyloučen na dvě minuty za podražení.
58.
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezi dvěma obránci se skvěle uvolnil Richard Pánik, jeho svižnou střelu skvělým zákrokem lapil Matt Murray.
56.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanaďané však oslabení zahráli bravurně a Slováky nepustili do větší příležitosti.
54.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Další šance Slováku! Po průniku Tomáše Tatara se puk dostal k Michalu Krištofovi, jehož tvrdou střelu vyrazil s vypětím všech sil Murray! Následně si Slovensko zahraje přesilovku, dvě minuty za sekání si odsedí Anthony Mantha.
52.
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neuvěřitelný zápas! Slovensko vyrovnává na 5:5, po obrovské šanci Marinčina se puk dostal k Matúši Sukeľovi, jehož nahození si do branky srazil Damon Severson.
50.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slováci jistý platonický tlak mají, k větším šancím ale zatím nevede. První pětka Slovenska teď Kanadu zavřela, vyvrcholilo to dvěma střelami Andreje Sekery, chyběla jim však lepší přesnost.
48.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ladislav Nágy si potáhl puk až mezi kruhy, kde hledal lépe postaveného Erika Černáka, jeho tvrdou střelu zablokovala obrana Kanady do rohu.
46.
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyloučení na obou stranách. Na straně Kanady za krosček Pierre-Luc Dubois, na té slovenské za nafilmovaný pád Adam Liška. Oba hráči si ještě vysvětlují hodně důrazně vysvětlují situaci na trestné lavici.
43.
vlajka Kanada | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rychlou výměnu Dylana Stroma s Marcem Stonem zakončuje druhý jmenovaný střelou švihem z mezikruží, tu s jistotou chytá Marek Čiliak.
42.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hra je na začátku třetí třetiny plná osobních soubojů a po většinu času se odehrává ve středním pásmu.
41.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Třetí třetina právě začala. Připomínám, že Slováci v brance již s Markem Čiliakem.
21:57
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V paralelním utkání se Švédové pohrávají s Nory, po dvou třetinách vedou již 8:0
40.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Konec druhé třetiny. Závěr druhé části se již pouze dohrával, Slováci jsou po páté brance opaření. Přesto na střely stále vedou 22-20
37.
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nevinné nahození Troye Stechearz ostrého úhlu končí za Patrikem Rybárem. Na slovenského brankáře je pět branek moc a nechá se vystřídat Markem Čiliakem, stav utkání je momentálně 5:4 pro Kanadu.
36.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy A přidávají k tomu i další střely. Tentokrát od modré tvrdě pálil Andrej Sekera, Matt Murray jeho pokus zneškodnil a dovolil unavené pětce Kanady vystřídat.
34.
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slováci se Kanaďanů nebojí a hrají jim důrazně do těla. Patrik Koch teď důrazným hitem, za který by se nestyděl ani Jiří Šlégr povalil k zemi Adama Henriqua.
Rozhodčí odděluje Richarda Pánika a Kanaďana Kyla Turrise. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reuters
Branky: 8. Sukel', 9. Liška, 22. Nagy, 26. Liška, 52. Sukeľ - 17. Mantha, 19. Theodore, 28. Marchessault, 29. Cirelli, 37. Stecher, 60.Stone
Slovensko: Rybár (Čiliak) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Fehérváry, Čajkovský – Tatar, Krištof, Pánik – Nagy, Sukel', Studenič – Daňo, L. Hudáček, Lantoši – Zigo, Lunter, Buc – Liška.
Kanada: M. Murray (Hart) – Chabot, Stecher, Nurse, Severson, Theodore, Montour, Fabbro – Marchessault, D. Strome, Mark Stone – Cirelli, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris (C), Mantha – Dubois, Jost, Henrique – Joseph.
Rozhodčí: Tobias Bjork, Manuel Nikolic – Andreas Malmqvist, Brian Oliver.