10. května 2008 10:56 Lidovky.cz > Sport > Názory

Co tomu říká fotbal?

Slavii v televizi dnes neuvidíme.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavii v televizi dnes neuvidíme. | foto: ČTK

PRAHA Známý bojovník za čistotu českého fotbalu a šéfredaktor redakce sportu České televize Otakar Černý opět prokázal, že je mužem na svém místě. Ačkoli médii proběhla informace, že se Mladá Boleslav mohla se Slavií domluvit na vítězství Pražanů, kterým jde o titul, Česká televize zápas vysílat nebude.

Diváci tak z ligového kola, jehož zápasy se hrají ve stejný čas, mohou sledovat pouze zápas pražské Sparty s Baníkem Ostrava na ČT 2. Namísto souboje slávistů s "Bolkou“ potěší Černý diváky sportovního kanálu ČT 4 napínavým dokumentem Fotbalová škola, talk-show hokejového komentátora Michala Dusíka a přímým přenosem utkání v beachvolejbalu ze Štvanice.


Právě přípravou tohoto přenosu Černý odůvodňuje, proč nebude v televizi fotbal z Mladé Boleslavi. Přesto, že představitelé klubu marně žádají veřejnoprávní televizi, ať zápas vysílá, už jen proto, aby mohl národ vidět, že slávistům nic neprodali. Beachvolejbal je ale beachvolejbal. Černý alespoň slibuje, že zápasy z posledního ligového kola už bude ČT vysílat operativně "na přeskáčku“ podle zajímavosti vývoje na jednotlivých stadionech.


To už ale může být divákům vcelku jedno, o titulu se může rozhodnout již dnes. Možná je nakonec dobře, že fotbalové mistrovství Evropy skončilo na Primě.