17. listopadu 2015 8:59 Lidovky.cz > Sport > Názory

Fotbalové Euro nerušte. Pro Francii je to možnost, jak se vrátit do ‚normálu’

Francouzští fotbalisté se radují z gólu v utkání proti Německu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzští fotbalisté se radují z gólu v utkání proti Německu. | foto: ČTK/AP

PRAHA Zrušit kvůli teroristickým útokům fotbalové Euro? Rozhodně ne, zní z Francie. Pořadatelé mistrovství Evropy 2016 připouštějí zvýšené obavy, které nyní budou konání velkých akcí doprovázet, ovšem nehodlají se před hrozbami sklonit.

„Rizika jsou hlavně na ulicích, rozhodně ne na stadionech,“ prohlásil Jacques Lambert, šéf organizačního výboru. Ještě měsíce však budou atentáty živé téma.

O možnosti nových útoků se s blížícím se turnajem jistě bude hodně mluvit, bezpečnostní opatření dosáhnou maximálních rozměrů, ale důležité je, že se Francouzi nenechají zlomit.

I úspěšná organizace fotbalového Eura jim může hodně pomoct k návratu do normálního života, jenž panoval před osudným pátkem třináctého.

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?